*Στον πρώτο γύρο: Βέρντερ Βρέμης – Κολωνία 2-1

*GG στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΛΩΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Χόφενχαϊμ. Το σκορ άνοιξε ο Φίνκγκρεφε στο 79′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Κράμαριτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δεν άξιζε ούτε τον βαθμό που απέσπασε στην έδρα της Χόφενχαϊμ, αν και δέχτηκε την ισοφάριση στο βάθος των καθυστερήσεων της αναμέτρησης. Η Κολωνία έπαιξε με αμυντικούς προσανατολισμούς σε ολόκληρη τη διάρκεια αυτής, είχε σε ετοιμότητα όποτε χρειάστηκε τον τερματοφύλακα Σβέμπε και ευτύχησε να προηγηθεί με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φίνκγκρεφε.

Δεν άντεξε στην πίεση που συνέχισε να της ασκεί η Χόφενχαϊμ και, τελικά, ισοφαρίστηκε με όμορφη προσπάθεια του Κράμαριτς. Οι “τράγοι” συγκέντρωσαν τους περισσότερους εντός έδρας βαθμούς επί της Βέρντερ Βρέμης από κάθε άλλη αντίπαλο στην Μπουντεσλίγκα: Σε 101 αναμετρήσεις έχουν απολογισμό 29-14-6.

Στις έντεκα τελευταίες σχετικές παραμένουν αήττητοι σημειώνοντας έξι νίκες και πέντε ισοπαλίες. Για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν η Κολωνία διατηρείται αήττητη σε τρεις σερί αγωνιστικές (1-2-0), γνώρισαν μόλις μία ήττα στις πέντε τελευταίες υπό τις οδηγίες του προπονητή Σουλτζ (μία νίκη, τρεις ισοπαλίες).

ΚΟΛΩΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 7/10 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από τη Χάιντενχαϊμ. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Μαλόνεϊ (12′) και Μπέστε (18′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σμιντ στο 19′.

Τέλος μπήκε στο αήττητο σερί επτά αγωνιστικών (4-3-0) της Βέρντερ Βρέμης την προηγούμενη βδομάδα. Βρέθηκε φάτσα με το 1-0 κόντρα στη Χάιντενχαϊμ μόλις στο 7′, ωστόσο ο Στάγκε, που πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι. Κόντρα στη ροή της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δύο φορές μέσα σε έξι λεπτά.

Δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο δημιούργησε τις ευκαιρίες για να αποφύγει, τουλάχιστον, την ήττα. Οι “πράσινοι” παρέμειναν στους 26 βαθμούς, υποχώρησαν στη 10η θέση και βρίσκονται στο +10 από την επικίνδυνη ζώνη και την αποψινή αντίπαλό τους.

Πρόσφατα πανηγύρισαν δύο σερί εκτός έδρας νίκες στην Μπουντεσλίγκα κρατώντας, παράλληλα, το μηδέν στα μετόπισθεν. Η τελευταία φορά που έκαναν το σχετικό 3Χ3 χρονολογείται τη σεζόν 1981-82 υπό τις οδηγίες του Ότο Ρεχάγκελ. “Η αλλαγή προπονητή στην Κολωνία έχει δώσει νέο αέρα”, υπογράμμισε χαρακτηριστικά ο προπονητής Βέρνερ.