*Οι δύο ομάδες παίζουν για πρώτη φορά μεταξύ τους στην σύγχρονη ιστορία τους.

Κόλτσεστερ – Μπόλτον στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κόλτσεστερ έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με την Μπράντφορντ, κρατώντας το μηδέν για πρώτη φορά στην άμυνα της φέτος. Αλλά πέραν ενός τέρματος που πέτυχε στο πρώτο της παιχνίδι για το Λιγκ Καπ, δεν έχει καταφέρει να σκοράρει ξανά!

Σε αυτό ακριβώς στάθηκε και ο τεχνικός της, Στιβ Μπολ, που είπε πώς το μηδέν στην άμυνα ήταν θετικό, αλλά από μόνο του δεν λέει τίποτα αν δεν μπορούν να σκοράρουν για να κερδίσουν. Και σχετικά με τον σημερινό αγώνα περιμένει από την Μπόλτον να παίξει με σύστημα 3-5-2, το αγαπημένο του προπονητή της, αυτό που εφάρμοζε και πέρυσι στην Μπάροου. Και παρόλο που αναγνώρισε πως η πίεση για την αντίπαλο τους μπορεί να είναι και μεγαλύτερη, δεν θεωρεί πώς αυτό θα επηρεάσει τη δική τους απόδοση.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Ράιτ, Λάπσλι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κόλτσεστερ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Μπράντφορντ, σε έναν αγώνα με περισσότερες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και με την αντίπαλο της ελαφρώς πιο επιθετική και απειλητική.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 2,5 μαζί με N/G (δες το στην Interwetten).

*Είχε 13/25 N/G εντός έδρας την περσινή σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΟΛΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Και η Μπόλτον αναζητεί ακόμη την πρώτη της νίκη στη σεζόν, μετά και την ήττα με 0-1 εντός έδρας από την Φόρεστ Γκριν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Και δεδομένων των προσδοκιών που υπάρχουν γι’ αυτήν, οι 3/3 ήττες στο ξεκίνημα της νέας αγωνιστικής περιόδου μόνο καλό σημάδι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί.

Πάντως ο τεχνικός της, Ιαν Εβατ, δεν πτοείται, αν και παραδέχθηκε πώς θα πρέπει να αμύνονται πιο σωστά και να επιτίθενται καλύτερα, ειδικά κόντρα σε ομάδες σαν την Κόλτσεστερ, η οποία δεν είναι πολύ αλλαγμένη από αυτήν που έπαιξε πέρυσι στα πλέι οφς για την άνοδο.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι Πόλιτιτς (ΜΕ), Εντουαρντς (ΑΜ), Φάαλ (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπόλτον έχασε 0-1 εντός έδρας από την Φόρεστ Γκριν, χάρη σε ένα τέρμα του Γουίντσεστερ στο 50ο λεπτό, έχοντας ευκαιρίες τόσο για να προηγηθεί, όσο και για να ισοφαρίσει.