*5η αγωνιστική

*Η Κόλτσεστερ είναι αήττητη από την Λέιτον Οριεντ από το 2016, όταν και έχασε με 0-3 εντός έδρας. Από τότε έχει πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες, μία εκ των οποίων εντός.

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μπράντφορντ, σκοράροντας με τον Ιστμαν στο 97ο λεπτό, αλλά ακόμη και έτσι, κινδύνευσε να ισοφαριστεί, γλιτώνοντας από το δοκάρι της σε μία φάση στη συνέχεια! Είχε πάντως δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, απειλήθηκε ελάχιστα, σε ένα παιχνίδι που γενικώς δεν είχε πολλές φάσεις.

Η Κόλτσεστερ χρειάστηκε ένα γκολ στις καθυστερήσεις και τη βοήθεια του δοκαριού της για να πετύχει την πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 1-0 εντός έδρας την Μπράντφορντ! Βέβαια είχε πετύχει μία νίκη, αλλά ήταν στο Λιγκ Καπ, απέναντι μάλιστα σε ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη στο γήπεδό της, εκεί βέβαια που παραμένει αήττητη, αλλά ίσως να την βολεύει να παίζει σε ρόλο αουτσάιντερ, αφού έτσι κατάφερε να κερδίσει και τους δύο αγώνες που πήρε.

Οι μέσοι Τζατζ, Σκούσε έλειψαν από τους προηγούμενους αγώνες της ομάδας τους, κάτι που καθιστά αμφίβολη τη συμμετοχή τους και στο σημερινό παιχνίδι.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

*Εχει τρία συνεχόμενα N/G

*Εχει τέσσερα σερί under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Λέιτον Οριεντ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σουίντον, δεχόμενη γκολ μόλις στο τέταρτο λεπτό από τον ΜακΚίρντι, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει πολύ γρήγορα, στο 7’ με τον Σμάιθ. Και στη συνέχεια είχε και κάποιες ευκαιρίες να πάρει τη νίκη, ούσα πιο απειλητική και επιθετική από την αντίπαλο της, αλλά δεν τα κατάφερε.

Η Λέιτον Οριεντ έχασε την ευκαιρία να συνεχίσει να είναι η μοναδική ομάδα με το απόλυτο στο πρωτάθλημα, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε κιόλας, φέρνοντας 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Σουίντον. Ετσι διατήρησε το αήττητο της στη σεζόν, αν και έχει χάσει στο Λιγκ Καπ, όμως από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, με το γκολ που δέχθηκε να είναι επίσης το πρώτο στον συγκεκριμένο θεσμό.

Αλλά πλέον έπεσε από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ούσα ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες στην πρώτη θέση, με την ίδια στην δεύτερη, έχοντας την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.