*18η αγωνιστική

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στις ήττες για την Κόλτσεστερ, έπειτα από τρεις αγώνες, με 1-0 εκτός έδρας από την Στίβενεϊτζ, αν και αυτή κερδίζει πολύ δύσκολα και σπάνια στο πρωτάθλημα, έχοντας επιτυχίες σε άλλους θεσμούς που συμμετέχει τώρα τελευταία. Στο γήπεδό της έχει δύο νίκες και τέσσερις ήττες σε οκτώ παιχνίδια πρωταθλήματος.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 20η θέση συγκεκριμένα, έχοντας την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +4 από αυτήν, ενώ δεν είναι πάρα πολύ μακριά, από πλευράς βαθμών, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -9 για την ακρίβεια.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Τζατζ, Μπιντλ, χτύπησε και ο τερματοφύλακας της, Τζορτζ, που δύσκολα θα παίξει απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κόλτσεστερ έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Στίβενεϊτζ, από ένα πέναλτι του Λιστ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο μισό του αγώνα της ακυρώθηκε ένα τέρμα ως οφσάιντ.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G.

*Εχει 8/10 under 2,5 εντός έδρας, αν και τα δύο τελευταία ήταν over 2,5.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΞΕΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Εξετερ κέρδισε και την Καρλάιλ με 2-1 και συνεχίζει το «βιολί» της, αφού έφτασε τους 19 σερί αγώνες χωρίς ήττα, με εννιά νίκες σε αυτό το διάστημα, τρεις σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Και μακριά από την έδρα της έχει την μοναδική ήττα της ως τώρα, αλλά από τότε έχει παίξει εννιά αγώνες και έχει τρεις νίκες.

Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην δεύτερη θέση του για την ακρίβεια, σε απόσταση βολής τόσο από την κορυφή, στο -2 συγκεκριμένα, όσο και από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στο +3. Και είναι στο +6 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Παραμένει εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας αμυντικός Σταμπς,

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Εξετερ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Καρλάιλ, εκμεταλλευόμενη με τον καλύτερο τρόπο την αποβολή αντίπαλου παίκτη, λίγο πριν λήξει το ημίχρονο. Ανοιξε το σκορ με τον Νόμπε στο 60’, πριν πετύχει και δεύτερο γκολ με τον Καπρίς στο 80’, με την αντίπαλο της απλά να μειώνει στο τελικό σκορ με τον Γκίμπσον στο 84ο λεπτό.