*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από το Σιάτλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 25ο λεπτό, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 45′ και ακόμη δυο στο δεύτερο ημίχρονο (53′, 83′).

Με το χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το Κολοράντο την πορεία του στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρόμπιν Φρέισερ φιλοξενήθηκε από το Σιάτλ, κόντρα στο οποίο γνώρισε βαριά ήττα με 4-0. Τραγική η εμφάνιση της, δεν κατάφερε να δείξει ανταγωνιστική σε καμία περίπτωση και δεχόμενη από δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο, δεν απέφυγε τα χειρότερα.

Καλείται τώρα να βρει τα ψυχολογικά αποθέματα και να δείξει ένα σαφώς καλύτερο πρόσωπο απόψε. Σίγουροι απόντες οι τραυματίες Ντιέγκο Ρούμπιο, Νταντούμα Τουρέ και Μόιζε Μπομπίτο.

Κολοράντο Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΝΣΑΣ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από το Πόρτλαντ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο έκτο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Με ήττα ωστόσο ξεκίνησε και το Κάνσας Σίτι τη δική του πορεία. Στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος, η ομάδα του Πίτερ Βερμς φιλοξενήθηκε από το Πόρτλαντ, κόντρα στο οποίο έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Βρέθηκε πίσω από πολύ νωρίς στο παιχνίδι και παρότι προσπάθησε να δημιουργήσει ευκαιρίες, δεν απείλησε ιδιαίτερα για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Μετά και από αυτή την απώλεια, έφτασε τα επτά διαδοχικά εκτός έδρας παιχνίδια χωρίς να πανηγυρίσει το διπλό, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Με προβλήματα η αποστολή της για την αποψινή αναμέτρηση.