*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Σιάτλ. Ο Ρουιντίας έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους με πέναλτι στο 11′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καμπράλ στο 87′. Με δέκα αγωνίζονταν η Σιάτλ απ’ το 58′ (Ατένσιο), σε πέναλτι αστόχησε η Κολοράντο με Μιχαΐλοβιτς δέκα λεπτά αργότερα.

Η Κολοράντο παραμένει αήττητη σε τρεις αγωνιστικές (1-2-0), μετά την ήττα που γνώρισε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στην έδρα της Πόρτλαντ. Βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από τη Σιάτλ την προηγούμενη βδομάδα, ωστόσο ανέβασε κατακόρυφα ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργώντας 12 ευκαιρίες, εκ των οποίων οι επτά βρήκαν εστία.

Ξεχώρισε ο τερματοφύλακας Τόμας των γηπεδούχων που αποσόβησε 1.90 γκολ! Στάθηκε τυχερή στο 28′ όταν ο Ρουιντίας είχε δοκάρι στο 28′ για το 2-0. Στις επτά τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε τη Χιούστον έχει απολογισμό 1-4-2: Επικράτησε μόνο στις 16 Μαΐου 2021 (3-1).

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Πόρτλαντ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Αλιγιού στο 43′.

Το ρόδι στο πρωτάθλημα έσπασε την προηγούμενη βδομάδα η Χιούστον μετά από τρεις αναμετρήσεις (0-1-2). Υποδέχτηκε την Πόρτλαντ την οποία πέταξε νοκ άουτ χάρη στη θετικότατη εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου. Είχε δοκάρι με τον Αλιγιού στο 23′, προτού ο ίδιος διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Η εν λόγω νίκη ακολούθησε του αποκλεισμού της Χιούστον στους “16” απ’ το CONCACAF Champions Cup. Παραμένει αήττητη στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις κόντρα στην Κολοράντο με απολογισμό 2-3-0: Στη μία από αυτές δεν σημειώθηκε γκολ (16/7/23).