*Φετινά παιχνίδια: Φιλαδέλφεια – Κολόμπους 4-1.

*Δεν υπάρχει νίκη για τον φιλοξενούμενο στα τελευταία 15 μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Ντάλας. Το 0-1 με αυτογκόλ του Ταφάρι στο 24’, το 1-1 ήρθε ο Όμπριαν στο 43’ για το Ντάλας.

Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο εκτός έδρας ματς με το Ντάλας, έμεινε 1-1. Προηγήθηκε στο σκορ στο 24’ με αυτογκόλ, νωρίτερα το Κολόμπους είχε προλάβει να απειλήσει. Η Φιλαδέλφεια ισοφάρισε με ωραίο γκολ λίγο πριν την ανάπαυλα, στο δεύτερο 45λεπτο αμφότερες οι ομάδες ήταν πιο προσεκτικές και δεν απείλησαν ιδιαίτερα. Επιστροφή στις απώλειες μετά το εντός έδρας 3-0 επί του Σικάγο, νωρίτερα έχασε 4-3 εκτός έδρας απ’ το Ορλάντο, είχαν προηγηθεί η εκτός έδρας νίκη 4-2 επί του Μόντρεαλ, η εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στο Χιούστον και δύο σερί νίκες κόντρα σε Σινσινάτι (3-0) και Τορόντο (2-0). Μετρά ρεκόρ 6-3-3 στις τελευταίες 12 αγωνιστικές, με 49 πόντους είναι τέταρτο στην Ανατολή.

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 15/23 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 16/23 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Ντάλας. Το 1-0 ο Σάλιβαν στο 25’, το 1-1 έκανε ο Βελάσκο στο 36’.

Δεύτερο ματς σε διάστημα τεσσάρων ημερών για τη Φιλαδέλφεια, που έπαιξε και την Τετάρτη κόντρα στο Ντάλας εντός έδρας. Το σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο, σ’ αυτό το διάστημα η Φιλαδέλφεια ήταν καλύτερη. Στο δεύτερο 45λεπτο η Φιλαδέλφεια συνέχισε να είναι ανώτερη, έβγαλε φάσεις, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει το δεύτερο γκολ, που ίσως της χάριζε τη νίκη. Συνέχεια στις ισοπαλίες μετά το εντός έδρας 0-0 κόντρα στο Λος Άντζελες, το εντός έδρας 2-2 κόντρα στο Σινσινάτι και το εκτός έδρας 2-2 με τη Σάρλοτ, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 4-1 επί των Ρεντ Μπουλς. Μετρά ρεκόρ 5-4-3 στις τελευταίες 12 αγωνιστικές, με 50 πόντους είναι τρίτη στην Ανατολή.