*Φάση των «16» του κυπέλλου Χιλής. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ (Α’ ΧΙΛΗΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ουατσιπάτο με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Λογιόλα στο 14’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κάρλος Παλάσιος στο 46’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 53’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπενέγκας στο 90+2’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη εν τέλη επικράτηση για την Κόλο Κόλο. Παρ’ όλο που έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, κατάφερε να το ανατρέψει στην επανάληψη, πιέζοντας έντονα.

Να παραμείνει και στο θεσμό του κυπέλλου θέλει, εκμεταλλευόμενη τον παράγοντα έδρα. Δείχνει να έχει αφήσει πίσω τη βαριά ήττα και παράλληλα τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του Κόπα Σουνταμερικάνα, έχοντας θέσει βασικό στόχο έναν εγχώριο τίτλο και το «εισιτήριο» για επόμενη διασυλλογική διοργάνωση.

Κόλο Κόλο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ (Α’ ΧΙΛΗΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κοπιαπό, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Καρβαχάλ στο 48’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Καράσκο με πέναλτι στο 53’.

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη για την Παλεστίνο. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να τις εκμεταλλευτεί, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, όντας σε πολύ καλή κατάσταση. Έχει ρυθμό, δημιουργεί ευκαιρίες και σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ τελευταία έδειξε και σταθερότητα στα αμυντικά της καθήκοντα. Μαχητική ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, παραμένοντας αήττητη στους τελευταίους έξι αγώνες.