ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ - ΚΟΜΠΡΕΛΟΑ ΚΑΛΑΜΑ Προγνωστικά

*Ημιτελικός για το κύπελλο Χιλής. Επαναληπτικός αγώνας, σε περίπτωση ισοπαλίας του συνολικού σκορ ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ (Α’ ΧΙΛΗΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Αραβένα στο 56’, όμως έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Καγκελμάχερ στο 77’΄. Το 1-1 πέτυχε ο Μπενέγκας στο 90+6’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πιζάρο στο 90+11’.

Κομβικής σημασίας νίκη για την Κόλο Κόλο στη μάχη που δίνει για τον τίτλο. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε, ανατρέποντάς το στις καθυστερήσεις.

Θα έχει και πάλι το πλεονέκτημα έδρας σήμερα, θέλοντας να «κλείσει» του ανοιχτούς λογαριασμούς που άφησε στο πρώτο ματς. Έχει τεράστια ευκαιρία να βρεθεί στο τελικό της διοργάνωσης, αρκεί να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων. Εξαιρετική μεσοεπιθετικά, δεν μπορεί να σταματήσει να βρίσκει δίχτυα, ενώ ακόμα και που δέχεται γκολ συχνά, δεν πτοείται ιδιαίτερα.

Κόλο Κόλο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΜΠΡΕΛΟΑ (Β’ ΧΙΛΗΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ντεπόρτες Τεμούκο με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπαλλίνι στο 33’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σαλίνας Αγκιλάρ στο 45+5’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 51’. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ερνάντεζ στο 79’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Κομπρελόα. Προηγήθηκε στο ημίωρο του αγώνα, όμως πιέστηκε έντονα στη συνέχεια, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και να ανατρέπουν το εις βάρος τους σκορ με την έναρξη του δευτέρου μέρους.

Κατάφερε να παραμείνει στη διεκδίκηση της πρόκριση ύστερα από το ισόπαλο αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα, όμως σήμερα θα πρέπει να κάνει την υπέρβαση προκειμένου να πάρει το «εισιτήριο» για το τελικό. Σε γενικές γραμμές είναι σε καλή κατάσταση, μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, αλλά είναι τρομερά επιρρεπής αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ.