* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στη νοκ άουτ φάση των “16”, ενώ η τρίτη ομάδα συνεχίζει στο Κόπα Σουνταμερικάνα.

* Δεν υπάρχει VAR στους ομίλους της διοργάνωσης

* Κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας

* Στον πρώτο γύρο (07/04): Φορταλέζα – Κόλο Κόλο 1-2

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ο’Χίγκινς. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 2’ με τον Μορέιρα, στο 8’ έμεινε με 10 παίκτες (Κόστα) η Κόλο Κόλο .Στο 45’ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία και στο 65’ ο Φουέντες ισοφάρισε για την Κόλο Κόλο.

Δεν βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή ψυχολογία ενόψει του σημερινού “τελικού” για τα νοκ άουτ της διοργάνωσης. Πριν μία εβδομάδα στάθηκε καλά για σχεδόν ένα ημίχρονο στο “Μονουμεντάλ” απέναντι στην Ρίβερ, ωστόσο το άτυχο γκολ που δέχτηκε λίγο πριν την ανάπαυλα της έκοψε τα πόδια και στην επανάληψη εκτέθηκε για το τελικό 4-0.

Την Κυριακή έπαιξε με εκτεταμένο rotation στην Ρανκάγκουα για την 14η αγωνιστική της Primera Division στη Χιλή, δεν ήταν άσχημο το 1-1 απέναντι στην αλώβητη εντός έδρας Ο’Χίγκινς, με το οποίο διατηρήθηκε στην κορυφή της λίγκας, αν και ο κόουτς Κιντέρος δεν ήταν ευχαριστημένος με την εμφάνιση.

Απόψε θέλει μόνο νίκη για να συνεχίσει στα νοκ άουτ του Λιμπερταδόρες, με ισοπαλία ή ήττα θα “υποβιβαστεί” στο Σουνταμερικάνα.

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΟΡΤΑΛΕΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από τη Φλουμινένσε. Το γκολ του Ενρίκε από το 9ο λεπτό έκρινε το παιχνίδι.

Για δύο αποτελέσματα παίζει απόψε στο Σαντιάγο η πρωτάρα στο θεσμό Φορταλέζα, που έκανε με κυνικό τρόπο τη δουλειά στη Λίμα την προηγούμενη εβδομάδα επί της Αλιάνσα. Βρήκε γκολ νωρίς, έπαιξε σωστή άμυνα στη συνέχεια και ήταν απειλητική στις κόντρες, βρίσκοντας και δεύτερο γκολ στο φινάλε.

Στο Brasileirao όμως συνεχίζει την κάκιστη εκκίνησή της, με τον κόουτς Βοϊβόντα να παρουσιάζεται απογοητευμένος με την αναποτελεσματικότητα της ομάδας του, μετά και τη νέα ήττα της Κυριακής. Είναι ουραγός στο πρωτάθλημα, με μόλις έναν πόντο συγκομιδή μετά από 6 παιχνίδια και μόλις τρία γκολ ενεργητικό!