*Δεύτερο παιχνίδι για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Δανίας. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η Βέιλε επικράτησε και στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια που έδωσε με αντίπαλο την Κόλντινγκ.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Βέιλε – Κόλντινγκ 5-1

ΚΟΛΝΤΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Με την πλάτη στον τοίχο βρίσκεται η Κόλντινγκ, μετά και τη βαριά ήττα 5-1 που υπέστη στο πρώτο παιχνίδι με τη Βέιλε. Η ομάδα του Κρίστοφερ Βίχμαν αποδείχθηκε αρκετά κατώτερη των προσδοκιών, καθώς είχε ευκαιρίες που δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί σωστά, ενώ και αμυντικά δεν κατάφερε να κάνει πολλά, κόντρα σε μια πιο δυνατή ομάδα. Γνωρίζει πως πολύ δύσκολα θα καταφέρει να αλλάξει κάτι τώρα, ωστόσο είναι διατεθειμένη να κάνει το παιχνίδι της και να διεκδικήσει το καλύτερο δυνατό. Πανηγύρισε μια νίκη στα δέκα τελευταία εντός της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-1 από τη Βέιλε, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 (22′, 31′, 47′), μείωσε με τον Ενγκονγκό στο 56ο λεπτό, για να δεχθεί ακόμη δυο τέρματα στην πορεία (70′, 90’+1).

Κόλντινγκ Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην στοιχιμαν)

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΕΪΛΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Σε τυπική διαδικασία κατάφερε να μετατρέψει το αποψινό παιχνίδι η Βέιλε. Η ομάδα του Πέτερ Σόρενσεν ήταν καταιγιστική στο εντός έδρας πρώτο ματς με αντίπαλο την Κόλντινγκ, πριν από μια εβδομάδα, και έφτασε σε μια εντυπωσιακή νίκη 5-1. Ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, φρόντισε να δείξει από νωρίς τις διαθέσεις της, ενώ παρότι είδε την αντίπαλό της να δημιουργεί φάσεις, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Είναι πλέον με το ένα πόδι στα ημιτελικά και τώρα θέλει απλά να κάνει σωστή διαχείριση και να ζευγαρώσει τις νίκες κόντρα σε μια ομάδα που αγωνίζεται δυο κατηγορίες πιο κάτω.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-1 επί της Κόλντινγκ, για το κύπελλο. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Εμμανουηλίδη (22′), Χένρικσεν (31′) και Άλαν Σόουζα (πεν. 47′) και παρότι δέχθηκε τη μείωση στο 56ο λεπτό, στην πορεία βρήκε ακόμη δυο φορές δίχτυα με τους Πόνσε (70′) και Τζόρτζεβιτς (90’+1).