*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Νόργουιτς-Κόβεντρι 3-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπέρνλι με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Μπέγερ στο 82’.

Πάλεψε η Κόβεντρι, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Μπέρνλι. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν, ενώ έδειξε σταθερότητα αμυντικά στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα. Παρ’ όλα αυτά υπέκυψε στην πίεση που της ασκήθηκε στα τελευταία λεπτά.

Να ξεφύγει από τα αρνητικά αποτελέσματα έχει ως στόχο, καθώς το τελευταίο διάστημα δεν «πατάει» καθόλου καλά. Πολλά προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, τα πληρώνει συνεχώς, ενώ πλέον σκοράρει με το σταγονόμετρο, κάτι το οποίο της δυσκολεύει σε μεγάλο βαθμό το έργο για θετικό αποτέλεσμα. Ακόμα και εντός έδρας πλέον δεν είναι το ίδιο μαχητική, καθώς ναι μεν σκοράρει το ίδιο σταθερά, αλλά είναι επιρρεπής σε λάθη. Κάτω από τη μέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται πλέον, όχι όμως ιδιαίτερα μακριά από την εξάδα, αν και με την εικόνα που έχει αυτή την περίοδο, μοιάζει αρκετά δύσκολο να βρεθεί ξανά κοντά.

Κόβεντρι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πρέστον, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Πούκι στο 13’ και το 0-2 ο Ντόουελ στο 16’. Το 0-3 πέτυχε ο Ντόουελ με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 28’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πούκι επίσης με δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 69’.

Επιστροφή στις νίκες για τη Νόργουιτς με μια εξαιρετική εμφάνιση. Μπήκε αποφασισμένη στο ματς και κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό της, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Η επανάληψη ήταν κυρίως διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού δεν κινδύνεψε σχεδόν καθόλου, ενώ παράλληλα κατάφερε να βρει για ακόμα μία φορά το δρόμο προς τα δίχτυα.

Πήρε ψυχολογία μετά τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής και παρέμεινε κοντά στην εξάδα. Έβγαλε την αντίδραση που έψαχνε εδώ και καιρό, σκόραρε με το τσουβάλι ύστερα από πολλές αγωνιστικές, ενώ έδειξε αμυντικά τρομερή βελτίωση. Μια αντίστοιχη εικόνα και ένα παρόμοιο αποτέλεσμα θέλει σήμερα, βρίσκοντας απέναντί της την τρομερά ασταθή Κόβεντρι. Σαφώς μπορεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά προβλήματα που έχει στο αμυντικό της κομμάτι η αντίπαλός της, αλλά θα πρέπει σίγουρα να προσέξει εξίσου τα δικά της αμυντικά καθήκοντα, αφού μπορεί να βρεθεί σε δύσκολη θέση αν της δώσει χώρους να απειλήσει.