*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Σίτι-Κόβεντρι 1-0.

Δείτε όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι πάμε στοίχημα

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 1-1, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τορπ στο 45’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκασαμά στο 84’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για την Κόβεντρι. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί με τη λήξη του ημιχρόνου, όμως στα τελευταία λεπτά υπέκυψε στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που «τρέχει» στο πρωτάθλημα θέλει να δώσει, διατηρώντας τη θέση της εντός εξάδας. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο, δημιουργεί πολλές ευκαιρίες και σκοράρει ασταμάτητα εδώ και αρκετό χρονικό διάστημα. Αμυντικά μπορεί να μην είναι ιδιαίτερα σταθερή, όμως αυτό δεν δείχνει να την πτοεί, καθώς μετράει εφτά νίκες στα έντεκα τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Κόβεντρι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Νότιγχαμ Φόρεστ, στα πλαίσια του FA Cup. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση, χωρίς όμως να κοστίσει στη Μπρίστολ Σίτι. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να απειλήσει καθόλου την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Η άμυνά της δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, διατηρώντας σχετικά εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να περάσει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Κόβεντρι. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ σκοράρει στις περισσότερες, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της. Αμυντικά δεν είναι ιδιαίτερα σταθερή, με αποτέλεσμα αυτό να της κοστίζει σε αρκετές περιπτώσεις, αν και βρίσκεται μόλις στο -6 από τα πλέι-οφ.