*36η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκοϊάς – Ρέμο 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΡΕΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ρέμο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μαναούς, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας σε εθνικό επίπεδο, στον πρώτο προημιτελικό της για ένα περιφερειακό κύπελλο της χώρας. Στο πρωτάθλημα πάντως έχει τρεις συνεχόμενες ήττες, με την μία εξ αυτών να είναι στο γήπεδό της, εκεί που έχει επίσης δύο σερί ήττες, με το ίδιο σκορ μάλιστα (0-1)!

Με αυτά τα αρνητικά αποτελέσματα λοιπόν, όχι απλά παραμένει πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 15η θέση για την ακρίβεια, είναι σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού. Τουλάχιστον έχει αρκετές νίκες και στις περισσότερες ισοβαθμίες υπερτερεί των αντιπάλων της με ίδιο στόχο με αυτήν.

Γι’ αυτό και προχώρησε σε αλλαγή προπονητή, με τον Εντουάρντο Μπαπτίστα να έρχεται ως δανεικός (!) από την Μιρασόλ, με την οποία έχει συμβόλαιο ως το τέλος της σεζόν, μήπως και βοηθήσει στην παραμονή της ομάδας.

Τραυματίες είναι ο αμυντικός Ιγκόρ Φερνάντες, ο μέσος Πίνγκο, οι επιθετικοί Ραφίνια, Ερικ Φλόρες και ο γκολκίπερ Βινίσιους, χτύπησε και ο μέσος Φελίπε Γκεντόζ, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του επιθετικού Λούκας Τοκαντίνς που χτύπησε στον τελευταίο αγώνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ρέμο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μανάους, ανοίγοντας το σκορ στο 82’ με τον Μάρλον, αλλά ισοφαρίστηκε στο 89ο λεπτό από τον Ραφαέλ Λούκας.

Ρέμο Στατιστικά

*Εχει 13/17 N/G μαζί με under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα (δες το στην bet365)

* Οι 10 από τους 17 εντός έδρας αγώνες της στο εθνικό πρωτάθλημα έχουν λήξει Χ στο ημίχρονο.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΓΚΟΪΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γκοϊάς κέρδισε το μεγάλο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής, επικρατώντας με 2-1 εντός έδρας της Κοριτίμπα. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τέσσερις σερί ισοπαλίες, δεύτερη στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Βέβαια μακριά από την έδρα της έχει δύο συνεχόμενες ισοπαλίες, έπειτα από τρεις σερί ήττες.

Είναι εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στην άνοδο, αλλά ισόβαθμη με την τέταρτη ομάδα που βρίσκεται εκεί, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο από αυτήν! Τουλάχιστον πριν αρχίσουν τα υπόλοιπα σημερινά παιχνίδια.

Απουσιάζει λόγω τιμωρίας ο μέσος Φελίπε Μπαστός, ενώ κάποιες ενοχλήσεις έχει ο επιθετικός Νίκολας, που ίσως λείψει.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γκοϊάς κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κοριτίμπα, ούσα ελαφρώς καλύτερη, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, από κεφαλιές έπειτα από στατικές φάσεις, στο 54’ από τον Ντουάρτε και στο 60’ από τον Μπρούνο Μεζένγκα. Και παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε με αυτογκόλ του Ντιέγκο στο 75ο λεπτό, άντεξε ως το τέλος.

Γκοϊάς Στατιστικά

*Εχει 13/17 under 2,5 εκτός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

* Οι 10 από τους 17 εκτός έδρας αγώνες της στο εθνικό πρωτάθλημα έχουν λήξει Χ στο ημίχρονο.