*18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Απερτούρα.

*Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στην έδρα της Ρίβερ Πλέιτ στην Ασουνσιόν.

ΤΑΚΟΥΑΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στη Νασιονάλ. Στο 1-0 το ημίχρονο, το σκορ διαμορφώθηκε μέχρι το 53’.

Επέστρεψε στη δράση μεσοβδόμαδα με ήττα εκτός έδρας 3-0 απ’ τη Νασιονάλ, σε ματς που δεν ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις. Το ματς ήταν «κλειστό», χωρίς πολλές μεγάλες ευκαιρίες, η Νασιονάλ προηγήθηκε νωρίς και στη συνέχεια διαχειρίστηκε την κατάσταση. Η Τακουαρί δεν είχε τον τρόπο να απειλήσει όσο θα ήθελε, όλα τελείωσαν γρήγορα στο δεύτερο μέρος με τα δύο γκολ της Νασιονάλ, που διαμόρφωσαν το 3-0. Ήταν η τρίτη ήττα στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές για τους γηπεδούχους, που μετρούν ρεκόρ 1-1-3 στις τελευταίες πέντε και με 20 πόντους καταλαμβάνουν την 9η θέση.

ΤΑΚΟΥΑΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*ΝG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ ΑΣΟΥΝΣΙΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Λιμπερτάδ. Στο 36’ το 0-1, στο 69’ το 1-1. Με δέκα παίκτες απ’ το 54’ η Λιμπερτάδ.

Τυχερή θα πρέπει να αισθάνεται η Γκουαρανί για το εντός έδρας 1-1 που πήρε κόντρα στη Λιμπερτάδ μεσοβδόμαδα. Ήταν θλιβερή στο πρώτο ημίχρονο, έχανε δίκαια και θα μπορούσε να έχει γίνει μεγαλύτερη ζημιά, ο αντίπαλος ήταν πολύ ανώτερος. Η αποβολή του Καμπαγέρο στο 54’ άλλαξε τις ισορροπίες, η Γκουαρανί πήρε περισσότερο την μπάλα και πίεσε, τελικά βρήκε την ισοφάριση στο 69’. Θετικό κρίνεται το αποτέλεσμα, ήρθε να προστεθεί σε τρεις διαδοχικές νίκες κόντρα σε Ρεσιστένσια (1-2 εκτός), 12 Οκτούμπρε (3-0 εντός) και Χενεράλ Καμπαγιέρο (0-4 εκτός), με 25 πόντους καταλαμβάνει την πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Στο 3-1-1 το ρεκόρ της Γκουαρανί στα τελευταία πέντε εκτός έδρας ματς.