*Στον πρώτο γύρο: Λουβερντένσε – Κλαμπ ντε Ρεγκάτας 1-1

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Κλαμπ ντε Ρεγκάτας, μετά και τη νίκη επί της Αμέρικα Μινέιρο (2-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάντο Καβαλκάντι φιλοξενήθηκε από την Σεαρά, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Παράλληλα, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Ροντρίγκο Σόουζα στο 77′, τρία λεπτά μετά το γκολ της Σεαρά. Ήταν η τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια για το πρωτάθλημα.

Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, υποχώρησε στην ένατη θέση, όπου και μετράει 28 βαθμούς, όσους έχουν και οι Γκουαρανί, Μποά και Οέστε. Με 19 γκολ στο ενεργητικό της, έχει μια από τις χειρότερες επιθέσεις. Έξι νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, ούσα αήττητη στα πέντε τελευταία (4-1-0). Τραυματίας είναι ο Μάρκος Μάρτινς (ΑΜ 18/0), ενώ τιμωρημένος είναι ο Ροντρίγκο Σόουζα (ΜΕ 6/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Σεαρά για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

Το Κλαμπ ντε Ρεγκάτας – Λουβερντέσε παίζει στην Interwetten

ΛΟΥΒΕΡΝΤΕΝΣΕ

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Λουβερντέσε επέστρεψε στις νίκες, μετά και την ήττα από τη Ναούτικο (1-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζούνιορ Ρότσα φιλοξένησε την Ζουβεντούδε, της οποίας και επικράτησε με 1-0, με τον Μάρκος Αουρέλιο να σημειώνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης. Δεύτερη νίκη της στα πέντε τελευταία ματς για το πρωτάθλημα.

Έφτασε τους 23 βαθμούς σε 20 παιχνίδια και είναι στην 16η θέση μαζί με την Σάντα Κρουζ, κόντρα στην οποία υστερεί σε γκολ, με αποτέλεσμα να είναι εντός ζώνης του υποβιβασμού. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της, έχοντας ηττηθεί στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της. Εκτός είναι οι τραυματίες Μόακιρ (ΑΜ 16/0) και Ρικάρντο (ΜΕ 17/3).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ζουβεντούδε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.