*12η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: 12 Οκτούμπρε – Λιμπερτάδ 0-3

*Η Λιμπερτάδ παραμένει αήττητη στα 20 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο την 12 Οκτούμπρε (16-4-0).

Λιμπερτάδ – 12 Οκτούμπρε στην Bet365

ΛΙΜΠΕΡΤΑΔ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Λιμπερτάδ προέρχεται από σκαμπανεβάσματα στο Απερτούρα, μετά την επανέναρξη αυτού επικράτησε της Σπορτίβο Σαν Λορέντζο (2-1 εκτός) και δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Σέρο Πορτένιο (2-1 εκτός) και Γκουαρανί (3-1 εντός). Την προηγούμενη βδομάδα με αντίπαλο την τελευταία κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με το γκολ του Φερέιρα στο 68′, ωστόσο πλήρωσε το γεγονός πως αγωνίζονταν για ένα ολόκληρο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, δεχόμενη δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Παρουσιάζεται άκρως ανταγωνιστική στο “Dr. Nicolás Leoz”, στις 17 τελευταίες αγωνιστικές γνώρισε μόλις μία ήττα, στις υπόλοιπες σημείωσε 14 νίκες και δύο ισοπαλίες. Κράτησε το μηδέν στις εννέα, σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ στις οχτώ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας με 3-1 από την Γκουαρανί για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 22′, προτού ο Φερέιρα φέρει το σκορ στα ίσια στο 68′. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης οι Μερλίνι (88′) και Μπομπαντίγια (90+1′) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Η Λιμπερτάδ αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο.

ΛΙΜΠΕΡΤΑΔ Στατιστικά

*GG & over 2,5 στα έντεκα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Bet365)

*Δέχτηκε γκολ στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

12 ΟΚΤΟΥΜΠΡΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την πρώτη νίκη της μετά την επανέναρξη του Απερτούρα πανηγύρισε την Τετάρτη η 12 Οκτούμπρε, επικρατώντας της Σολ ντε Αμέρικα (1-0 εκτός) χάρη στο γκολ του 25χρονου Παραγουανού επιθετικού Αγιάλα, ο οποίος άνοιξε λογαριασμό για τη φετινή σεζόν. Πριν από αυτή την αναμέτρηση είχε γνωρίσει την ήττα από την Γκουαϊρένια (2-0 εντός) και αναδείχθηκε ισόπαλη με την Χενεράλ Ντίας (1-1 εκτός).

“Τρέχει” ένα αήττητο σερί τριών αγωνιστικών μακριά από το σπίτι της με απολογισμό 2-1-0. Στις δύο κράτησε ανέπαφη εστία, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκαν 2-3 γκολ. Ταξιδεύει στην έδρα της Λιμπερτάδ με κόντρα παράδοση, αγνοεί σε αυτή τη νίκη σε 20 αναμετρήσεις (0-4-16).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Σολ ντε Αμέρικα για το πρωτάθλημα. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Αγιάλα στο 48′.