*7η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Η Κλαμπ Αμέρικα επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Χουάρες.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από τη Λεόν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 31ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Μαρτίν. Στο 66′ βρέθηκε και πάλι πίσω, όμως στο 80′ ισοφάρισε και πάλι με τον Μαρτίν. Δέχθηκε ωστόσο και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις του ματς με πέναλτι. Με δέκα οι γηπεδούχοι στο 88ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται στο πρωτάθλημα η Κλαμπ Αμέρικα, μετά και από εκείνη στην έδρα της Τιχουάνα (2-0). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Φερνάντο Ορτίς φιλοξενήθηκε από τη Λεόν, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-2. Παρότι ισοφάρισε δυο φορές την εις βάρος της κατάσταση και απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα, εν τέλει δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο φινάλε. Με μόλις τέσσερις βαθμούς, διατηρείται στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης, απογοητεύοντας με τη μέχρι τώρα παρουσία της. Αήττητη στα εννέα πιο πρόσφατα εντός της (5-4-0).

Κλαμπ Αμέρικα Στατιστικά

*No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΧΟΥΑΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ατλέτικο Σαν Λουίς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 22ο λεπτό, για να ισοφαρίσει εν τέλει με τον Μεδίνα στο 57′.

Εδώ και πέντε παιχνίδια, η Χουάρες δεν έχει γευτεί ακόμη τη χαρά της νίκης, έχοντας απολογισμό τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες σε αυτό το σερί της. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Ερνάν Κριστάντε υποδέχθηκε την Ατλέτικο Σαν Λουίς, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Αν και καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, βρέθηκε κόντρα στη ροή πίσω στο σκορ και παρότι προσπάθησε στην πορεία, δεν κατάφερε να πετύχει κάτι καλύτερο από την ισοφάριση. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνη με αντίπαλο την Τολούκα (1-1 εντός). Πανηγύρισε ένα διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (1-1-2).