*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ατλέτικο Σαν Λουίς με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σκόραρε ο Μάρτιν στο 32’.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε η Κλαμπ Αμέρικα παρά τη μέτρια εμφάνισή της. Εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στη συνέχεια δέχθηκε έντονη πίεση, αλλά κράτησε εν τέλη το μηδέν παθητικό.

Χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον οι τελευταίες αγωνιστικές της, παρ’ όλα δεν την πτοεί καθόλου αυτό. Ασταμάτητη σε ότι αφορά το σκοράρισμα, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, την ώρα που αμυντικά είναι φανερά βελτιωμένη, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της στις τρεις από τις τέσσερις πρόσφατες αναμετρήσεις της.

Κλαμπ Αμέρικα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τίγκρες, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μαδριγάλ στο 28’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μπλάνκο στο 31’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για την Κλαμπ Τιχουάνα. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο.

Την ευκαιρία να εξασφαλίσει την παρουσία της στα προημιτελικά των πλέι-οφ έχει σήμερα, όμως για να το πετύχει θα πρέπει να περάσει από την έδρα της Κλαμπ Αμέρικα. Είναι ανεβασμένη, πιέζει έντονα και βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, όμως θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, προκειμένου να μην κινδυνεύσει.