*2η  αγωνιστική

*Η Πίτερχεντ είναι αήττητη στις έξι τελευταίες επισκέψεις της σε αυτή την έδρα, με τέσσερις νίκες.

ΚΛΑΪΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κλάιντ κέρδισε 1-4 εκτός έδρας την Κουίν οφ Σάουθ, αν και το σκορ αποτελεί «μαγική εικόνα», αφού είχε λιγότερες προσπάθειες εντός στόχου από την αντίπαλο της! Βρέθηκε μάλιστα να χάνει μόλις στο πρώτο λεπτό από τέρμα του Κόνελι, αλλά ισοφάρισε με τον ΜακΝτόναλντ στο 16’ και προηγήθηκε με τον Κάνιγχαμ στο 43’. Και «καθάρισε» το παιχνίδι στο τελευταίο δεκάλεπτο, σκοράροντας δύο τέρματα με τους Αλαν (82’), Κάμερον (89’), αποκτώντας και αριθμητικό πλεονέκτημα ενδιάμεσα τους.

Η Κλάιντ ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο τη σεζόν, τουλάχιστον όσον αφορά στο πρωτάθλημα, αφού κέρδισε με 1-4 εκτός έδρας την Κουίν οφ Σάουθ, παρόλο που το σκορ την κολακεύει εξαιρετικά! Αλλά αυτό είναι που έστω και προσωρινά, την φέρνει πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα, κάνοντας τη μεγαλύτερη νίκη της σε πρεμιέρα μετά το 1987!

Ακόμη δεν έχει φέρει κάποια ισοπαλία στους πέντε αγώνες που έχει δώσει, έχοντας δύο νίκες, μία στο γήπεδό της, και τρεις ήττες, επίσης μία εντός! Και έχει την ευκαιρία για ένα καλό αποτέλεσμα απόψε, αφού αντιμετωπίζει μία από τις πιο ντεφορμέ ομάδες της Σκοτίας.

Ο προπονητής της, Ντάνι Λένον, είπε πώς η ομάδα του πέρασε το πρώτο τεστ στον αγώνα της πρεμιέρας, τώρα τους περιμένει ένα δεύτερο. Αλλά θεωρεί πώς έχει μαζέψει κάποιους «πεινασμένους» παίκτες που είναι αποφασισμένοι να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό σε κάθε παιχνίδι.

Στο προηγούμενο παιχνίδι χτύπησε ο Χέντζι με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε.

Κλάιντ Στατιστικά

*Εχει 3/5 over 2,5 στη σεζόν

*Εχει 3/5 Ν/G στη σεζόν.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΙΤΕΡΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Πίτερχεντ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Ερντρι, ούσα πολύ χειρότερη από την αντίπαλο της, ειδικά επιθετικά, ενώ δέχθηκε δύο γκολ σε έξι λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, με τους Σμιθ (33’), Γουάτσον (39’), χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει.

Η Πίτερχεντ έχασε και από την Ερντρι με 0-2, δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει σε κάποιο σημείο του αγώνα. Και το ξεκίνημα όχι απλά του πρωταθλήματος, της σεζόν γενικότερα, είναι πολύ άσχημο γι’ αυτήν, αφού όχι απλά έχει 5/5 ήττες, δεν έχει πετύχει ακόμη κάποιο τέρμα και έχει δεχθεί 15 σε πέντε αγώνες!

Ο προπονητής της, Τζιμ ΜακΙναλι, αποδίδει όλα αυτά τα αποτελέσματα στο γεγονός πώς η ομάδα του «χτίζεται» από την αρχή, αλλά και επειδή είχε πολλές απουσίες να αντιμετωπίσει, οι οποίες δεν έχουν μειωθεί και αισθητά.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι ΜακΚάρθι, Ρίτσι, ο επιθετικός ΜακΛιν και ο αμυντικός Μπράουν, ενώ ολοκληρώνει την ποινή του ο αμυντικός ΜακΝτόναλντ.