*3ος προκριματικός γύρος του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Αγώνας ρεβάνς, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Διεξάγεται στο “Astana Arena” της πόλης Νουρ-Σουλτάν.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Σέπσι – Τζουργκάρντεν.

*Α’ ματς: ΑΠΟΕΛ – Κιζιλζάρ 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΚΙΖΙΛΖΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Καζακστάν, -)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 1-3 εντός έδρας, από τη Κάσπι, στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Μόλις στο 14’ ο Σάλεϊ με αυτογκόλ έκανε το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 58’ αποβλήθηκε ο Ζιάμπκο για την Κιζιλζάρ ενώ στο 63’ και στο 76’ ο Πέσιτς έκανε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους. Στο 84’ ο Μπέρντιπμπεκ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Κιζιλζάρ δε διανύει περίοδο φόρμας το τελευταίο διάστημα και είναι ενδεικτικό ότι έχει πανηγυρίσει μόλις μία νίκη σε δέκα αναμετρήσεις. Έχει επικεντρωθεί στην ευρωπαϊκή της προσπάθεια και έχει αφήσει σε δεύτερη μοίρα τις εγχώριες υποχρεώσεις της που τη δεδομένη στιγμή είναι το Κύπελλο. Τελευταία, ηττήθηκε από την Κάσπι (1-3) εντός έδρας και ο απολογισμός είναι μία νίκη και τέσσερις ήττες για το συγκρότημα του Αλί Αλίγεφ.

Στον προηγούμενο γύρο των προκριματικών, επικράτησε της Όσιγεκ εκτός έδρας με 0-2 και ανέτρεψε το εις βάρος της 1-2 του πρώτου αγώνα, ώστε να πάρει το εισιτήριο για τον τρίτο προκριματικό. Στο πρωτάθλημα δίνει μάχη να κρατηθεί πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, καθώς είναι στη 12η θέση, στο +3 από την προτελευταία Ακζαγίκ. Στα αγωνιστικά, είναι εκτός ο αμυντικός Ζίβκοβιτς και ο μέσος Ζόριτς.

Κιζιλζάρ Στατιστικά

*4/5 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*6/10 παιχνίδια είχαν under 2.5 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΑΠΟΕΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κύπρος, 91)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 1-0 εντός έδρας, της Κιζιλζάρ, για τα προκριματικά του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Στο 27’ ο Εφρέμ σκόραρε το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση. Ο ρυθμός έπεσε στο δεύτερο μέρος και παρά τις ευκαιρίες των γηπεδούχων, το σκορ δεν άλλαξε.

Ο ΑΠΟΕΛ έχει δείξει καλό πρόσωπο στις έως τώρα επίσημες υποχρεώσεις του, που είναι αποκλειστικά για τα προκριματικά του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Οι “Γαλαζοκίτρινοι” επικράτησαν της Κιζιλζάρ (1-0) εντός έδρας στο πρώτο παιχνίδι και ταξιδεύουν στο Καζακστάν για να τελειώσουν τη δουλειά και την πρόκριση. Στον προηγούμενο γύρο απέκλεισαν τη Μπότεφ Πλόβντιφ με ισοπαλία χωρίς τέρματα στη Βουλγαρία και στη ρεβάνς της Κύπρου επικράτησαν με σκορ 2-0.

Αήττητη σε τρία παιχνίδια η ομάδα του Αυγουστή, ενώ δεν έχει ακόμα δεχτεί γκολ. Ο 45χρονος Κύπριος προπονητής ανέλαβε πέρυσι τον ΑΠΟΕΛ και τον οδήγησε στη δεύτερη θέση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, στην τρίτη στα πλέι οφ τίτλου. Η νέα σεζόν στη “Μεγαλόνησο” αρχίζει στα τέλη Αυγούστου. Όσον αφορά την αποστολή, είναι αμφίβολος ο φορ Κβιλιτάια που έβγαλε μέρος της προπόνησης, ερωτηματικό για ενδεκάδα και ο μέσος Νταουσβίλι.