*3ος προκριματικός γύρος του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Αγώνας ρεβάνς, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Βόλφσμπεργκερ – Γκζίρα Γιουνάιτεντ.

*Α’ ματς: Μόλντε – Κισβάρντα 3-0

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΚΙΣΒΑΡΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ουγγαρία, -)

Προηγούμενο ματς: Επιβλήθηκε της Μεζοκόβεσντ εντός έδρας με σκορ 4-2, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 6’ ο Καμάι σκόραρε για το 1-0 και στο 37’ ο Μέλνικ έκανε το 2-0. Στο 35’ αποβλήθηκε ο Σμιντλ για τους φιλοξενούμενους. Στο 45+3’ ο Ματέους με αυτογκόλ έκανε το 2-1 του ημιχρόνου. Στο 49’ ο Ιλιέφσκι το 3-1, στο 56’ ο Μακόφσκι το 4-1. Στο 79’ ο Γιούρινα σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Κισβάρντα πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα Ουγγαρίας, καθώς επικράτησε εύκολα της Μεζοκόβεσντ (4-2) εντός έδρας. Από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο και με αριθμητικό πλεονέκτημα από νωρίς, δεν είχε πρόβλημα για το “τρίποντο”. Είχε ξεκινήσει με εντός έδρας “γκέλα” το πρωτάθλημα, με το 2-2 κόντρα στη Ντεμπρετσένι. Λιγοστές πλέον οι ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση, μετά την ήττα 3-0 στη Νορβηγία. Παρά το γεγονός ότι δεν είχε επίσημα παιχνίδια στα πόδια της στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ, πέρασε το εμπόδιο της Καϊράτ Αλμάτι και μάλιστα εύκολα, με δύο νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Είναι εκτός ο μέσος Ότβος λόγω τιμωρίας.

Κισβάρντα Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με No Goal

*4/6 αναμετρήσεις είχαν over 2.5 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΟΛΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορβηγία, 88)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 2-3 εκτός έδρας της Κρίστιανσουντ, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 6’ ο Χόπμαρκ σκόραρε για το 1-0 και στο 16’ ο Μπίε έκανε το 2-0. Στο 37’ ο Χάουγκαν μείωσε σε 2-1 και στο 45+3’ ο Φοφανά με εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε για το 2-2 του ημιχρόνου. Στο 49’ ο Έρικσεν ολοκλήρωσε την ανατροπή για τη Μόλντε. Στο 88’ αποβλήθηκε ο Φαρίς για λογαριασμό της Κρίστιανσουντ.

Η Μόλντε συνεχίζει το σερί νικών σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει. Παρότι δυσκολεύτηκε στα πρώτα λεπτά, πήρε τη νίκη στο ντέρμπι με την ουραγό της Eliteserien, Κρίστιανσουντ (2-3), με ανατροπή από 2-0. Αυτή ήταν η όγδοη διαδοχική επιτυχία για το συγκρότημα του Έρλινγκ Μούε, ενώ δεν έχει υποστεί ήττα για 19 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει. Ντεμπούτο με γκολ για τον Κρίστιαν Έρικσεν που αποκτήθηκε από τη ΧαμΚαμ. Είναι σταθερά εκτός ο Ούλαντ-Άντερσεν, αμφίβολος ο μέσος Άικρεμ και ο αμυντικός Μπιέρνμπακ οι οποίοι έχουν ταλαιπωρηθεί πολύ φέτος από τραυματσμούς. Δεν επηρεάζουν οι υπόλοιποι μακροχρόνιοι απόντες.