2η αγωνιστική

*Under 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κασίβα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 77ο λεπτό και αφού είδε την αντίπαλο να χάνει πέναλτι στο 88′, εν τέλει ισοφάρισε με τον Ανζάι στις καθυστερήσεις.

Με ένα βαθμό στις αποσκευές της ξεκίνησε την πορεία της η Κιότο. Στην πρεμιέρα, η ομάδα του Τζο Γκι-Τζάε φιλοξενήθηκε από την Κασίβα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.

Δεν ικανοποίησε πλήρως με την εμφάνιση της και αφού δέχθηκε φάσεις, βρέθηκε και πίσω στο σκορ προς το φινάλε του ματς. Λίγο αργότερα μάλιστα είδε την αντίπαλο της να χάνει και πέναλτι και αφού γλίτωσε τα χειρότερα, εν τέλει έσωσε το βαθμό με γκολ στις καθυστερήσεις.

Κάπως έτσι έχει πάρει ψυχολογία ενόψει και της σημερινής αναμέτρησης, ωστόσο το έργο της δεν αναμένεται να είναι εύκολο.

Κιότο Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Καβασάκι, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Ικέντα στο έβδομο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (24′, 56′).

Από την πλευρά της, η Σονάν Μπελμάρε μπήκε με το αριστερό στο φετινό πρωτάθλημα. Για την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι υποδέχθηκε την Καβασάκι, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2.

Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα από πολύ νωρίς και στη μοναδική φορά που απείλησε την αντίπαλη εστία. Η συνέχεια ωστόσο δεν ήταν ανάλογη, καθώς δέχθηκε πίεση και εν τέλει την ισοφάριση στα μέσα του ημιχρόνου. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια μάλιστα είδε την εστία της να παραβιάζει για δεύτερο φορά, για την ολική ανατροπή.

Θα προσπαθήσει για ένα καλύτερο αποτέλεσμα αυτή τη φορά, ποντάροντας και στην προϊστορία που έχει στα παιχνίδια με αντίπαλο την Κιότο. Αλώβητη στις τρεις τελευταίες επισκέψεις της εδώ (2-1-0), στις οποίες κράτησε και ανέπαφη την εστία της.