*Στον πρώτο γύρο: Ναγκόγια-Κιότο Σάνγκα 1-0

*Οι τρεις τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες έχουν λήξει under 2,5

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΚΙΟΤΟ ΣΑΝΓΚΑ

Προηγούμενο ματς:Η Κιότο Σάνγκα έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Γκάμπα Οσάκα, με τέρμα που δέχθηκε από τον Φουκούντα στο 72ο λεπτό.

Η Κιότο Σάνγκα ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Γκάμπα Οσάκα, χάνοντας ξανά έπειτα από δύο αγώνες, ενώ δεν έχει σκοράρει στους δύο πιο πρόσφατους που έπαιξε. Μάλιστα κέρδισε τον τελευταίο αγώνα στην έδρα της, έπειτα από έξι παιχνίδια εκεί στα οποία είχε πέντε ήττες και μία ισοπαλία.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 15η θέση του, αλλά διατηρεί μία μικρή απόσταση ασφαλείας από την τελευταία θέση που οδηγεί στον υποβιβασμό, ούσα στο +7 από αυτήν.

Τραυματίες και απόντες είναι ο μέσος Τακέντα και ο γκολκίπερ Γουακαχάρα.

Κιότο Σάνγκα Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 2,5 μαζί με N/G

*Εχει 8/13 over 2,5 εντός έδρας

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Η Ναγκόγια έφερε 0-0 εντός έδρας με την Σεντάι στην κανονική διάρκεια, η παράταση έληξε 1-1 και στα πέναλτι κέρδισε με 5-4.

Η Ναγκόγια χρειάστηκε τα πέναλτι για να προκριθεί στην επόμενη φάση του κυπέλλου, κερδίζοντας την Σεντάι, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας.

Στο πρωτάθλημα πάντως τα πηγαίνει πολύ καλύτερα, αφού είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Συγκεκριμένα είναι στην 3η και τελευταία που οδηγεί στα προκριματικά για το Champions League, στο +2 από την ομάδα που είναι πίσω της, ενώ είναι στο -4 από την κορυφή.

Τραυματίας και απών είναι ο αμυντικός Μαρουγιάμα, ενώ τιμωρημένοι είναι ο εξτρέμ Μαέντα και οι επιθετικοί Νακασίμα, Ναγκάι.