11η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 6/8 τελευταία ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κασίβα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο όγδοο λεπτό με τον Τογιοκάβα, δέχθηκε εν τέλει την ισοφάριση στο 47′.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Κιότο, μετά και την ήττα 2-3 από την Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσο Κι Τζάε φιλοξενήθηκε από την Κασίβα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Δεν ήταν καλύτερη, παρότι προηγήθηκε πρώτη και από νωρίς στο παιχνίδι, στην πορεία δέχθηκε πίεση και εν τέλει την ισοφάριση στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Κάπως έτσι, έφτασε τους 13 βαθμούς, όσους έχουν και οι Κασίμα και Σαπόρο. Εξέτισε την τιμωρία του ο Καζουνάρι Ιχίμι και υπολογίζεται και πάλι.

Κιότο Στατιστικά

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Φουκουόκα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Νομποριζάτο (12′), Μιγιασίρο (47′) και Νάρα (αυτ. 65′), δεχόμενη απλά τη μείωση στο 85ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Καβασάκι, μετά από τρία παιχνίδια, στα οποία και μετρούσε μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόρου Όνικι φιλοξενήθηκε από τη Φουκουόκα, της οποίας και επικράτησε με 1-3. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, πήρε σαφές προβάδισμα στο σκορ, στην πορεία κατέβασε ταχύτητα και δέχθηκε τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα, προς το φινάλε. Κάπως έτσι, έφτασε τους δώδεκα βαθμούς και είναι στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Εκτός μάχης βρίσκονται οι Τανάμπε, Ζεσιέλ, Σόνγκρασιν και Μαρσίνιο.