*20η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν μία φορά στο παρελθόν, σε αυτό το γήπεδο, για το κύπελλο ερασιτεχνών το 2019, φέρνοντας ισοπαλία 2-2, με την Κινγκ’ς Λιν να περνάει στα πέναλτι.

ΚΙΝΓΚ’Σ ΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κινγκ’ς Λιν ηττήθηκε και από την Ολντερσοτ με 0-1 εντός έδρας, έστω και αν άντεξε για περίπου 80 λεπτά, πριν δεχθεί το γκολ. Αυτή ήταν η όγδοη συνεχόμενη της ήττα, ενώ ειδικά στο πρωτάθλημα δεν κερδίζει εδώ και εννιά αγωνιστικές. Και στο γήπεδό της έχει τέσσερις συνεχόμενες ήττες, χωρίς να έχει νίκη στο πρωτάθλημα, με οκτώ ήττες στα εννιά τελευταία παιχνίδια.

Είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μείνει πλέον αρκετά μακριά από τις θέσεις παραμονής, στο -7 συγκεκριμένα από αυτές. Και μόνο από τη σημερινή της αντίπαλο έχει μαζέψει περισσότερους βαθμούς.

Πλέον έχει νέο προπονητή στον πάγκο της, τον Τόμι Γουίντριγκτον.

Παραμένει αμφίβολη η συμμετοχή των παικτών που έλειπαν από τα προηγούμενα παιχνίδια, οι μέσοι Ρόουλι, Γκασκόιν, Γουόκερ και ο επιθετικός Τέιλορ, λόγω ενοχλήσεων που είχαν, ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός ΜακΦάντεν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κινγκ’ς Λιν έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Ολντερσοτ, με το γκολ να το δέχεται από τον Γουίτινγκχαμ στο 80ο λεπτό, σε έναν αγώνα που ήταν ισορροπημένος και φαινόταν πώς θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Κινγκ’ς Λιν Στατιστικά

*Εχει δύο σερί N/G (δες το στην Betshop)

*Εχει 8/11 under 2,5 εντός έδρας, 7/9 στο πρωτάθλημα.

ΝΤΟΒΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ντόβερ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Ρέξαμ, εξακολουθώντας να αναζητεί την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα! Εχει μόλις τέσσερις ισοπαλίες, με τις δύο να είναι στους αγώνες που έχει παίξει μακριά από την έδρα της.

Είναι πάντα ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας, ενώ επειδή έχει ξεκινήσει τη σεζόν με -12 βαθμούς λόγω τιμωρίας από πέρυσι, ακόμη δεν έχει φτάσει ούτε καν στους μηδέν, ούσα στους -8! Και απέχει 23 ολόκληρους βαθμούς από τις θέσεις παραμονής, κάτι που σημαίνει πώς πολύ δύσκολα θα τα καταφέρει να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Μίλερ και οι αμυντικοί Τουμάσι, Γκριν, Τζόνσον, Μόουζες, τουλάχιστον επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Κολίντζ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ντόβερ έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Ρέξαμ, δεχόμενη το γκολ από τον Ντέιβις στο 84ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που της ασκήθηκε έντονη πίεση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, χωρίς να αντέξει ως το τέλος.