*10η αγωνιστική

*Η Κινγκ’ς Λιν κέρδισε και τα δύο παιχνίδια της πέρυσι με την Μπαρνέτ.

ΚΙΝΓΚ’Σ ΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κινγκ’ς Λιν επικράτησε με 2-3 εκτός έδρας της Μέιντενχεντ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τρεις σερί ήττες, τέσσερις στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν είχε κερδίσει. Πάντως αξίζει να σημειωθεί πώς και τις δύο νίκες της ως τώρα στο πρωτάθλημα τις έχει πετύχει μακριά από την έδρα της. Στο γήπεδό της έχει 4/4 ήττες!

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, πάντα στο δεύτερο μισό του, αν και βγήκε εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια, από αυτήν!

Πρόσφατα χτύπησε ο αμυντικός Ντέντον, στο προηγούμενο παιχνίδι χτύπησε και ο μέσος Ζούνιορ Μοραϊς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κινγκ΄ς Λιν κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Μέιντενχεντ, σε έναν αγώνα με έντονες αλλαγές συναισθημάτων. Βρέθηκε να χάνει μόλις στο 4’ από τέρμα του Φέρντιναντ, αλλά ισοφάρισε στο 46’ με τον Λίντον και ο Μπάροους στο 50’ της έδωσε προβάδισμα. Αλλά δεν κράτησε ως το τέλος και ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Μπάρατ στο 90’, όμως κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη με τέρμα του ΜακΓκάβιν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Κινγκ’ς Λιν Στατιστικά

*Εχει 5/8 G/G μαζί με over 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 3/4 under 2,5 μαζί με N/G εντός έδρας.

ΜΠΑΡΝΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπαρνέτ κράτησε για πρώτη φορά το μηδέν στην άμυνα της, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, μένοντας στο 0-0 εκτός έδρας με την Χάλιφαξ. Αυτό πάντως ήταν το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν χάνει, κάτι που της συμβαίνει για πρώτη φορά φέτος επίσης! Και μακριά από την έδρα της δεν έχει κερδίσει ακόμη, με τρεις σερί ήττες έπειτα από μία ισοπαλία.

Είναι μία θέση και έναν βαθμό πίσω από την σημερινή της αντίπαλο, παραμένοντας και αυτή εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από αυτήν. Εχει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Στο προηγούμενο παιχνίδι χτύπησε ο αμυντικός Μπίαρντ που δύσκολα θα παίξει απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπαρνέτ έφερε 0-0 εντός έδρας με την Χάλιφαξ, σε έναν ισορροπημένο γενικά αγώνα, όπου και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, όχι τόσο στο δεύτερο, με καμία τους τελικά να μην τα καταφέρει.