*Αγώνας εξ αναβολής

*Πέρυσι και οι δύο ομάδες κέρδισαν στην έδρα τους, ενώ και τα δύο παιχνίδια έληξαν over 2,5.

ΚΙΝΓΚ’Σ ΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κινγκ’ς Λιν έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σόλιχαλ Μουρς, αν και βρέθηκε να προηγείται με 0-2 χάρη στα τέρματα των Λίντον (10’), Φερνάντες (52’). Αλλά δέχθηκε ένα τέρμα από τον Γκάντζερ στο 60’, με την ισοφάριση να έρχεται στο 88’ από τον Χάουι.

Η Κινγκ’ς Λιν αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στο γήπεδό της Σόλιχαλ Μουρς, που υπό άλλες συνθήκες θα μπορούσε να θεωρηθεί επιτυχία, αλλά όχι από τη στιγμή που «καίγεται» για βαθμούς και επειδή προηγήθηκε με 0-2. Αυτή ήταν η τρίτη της ισοπαλία στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει δύο συνεχόμενες ήττες.

Τα πράγματα παραμένουν εξαιρετικά δύσκολα γι’ αυτήν, αφού όχι μόνο παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχει μείνει πολύ πίσω από μία θέση παραμονής, στο -14 συγκεκριμένα, έχοντας καταφέρει να είναι πάνω μόνο από την ουραγό Ντόβερ.

Μακροχρόνια τραυματίες και απόντες είναι ο αμυντικός Κάλεν – ΜακΦάντεν και ο μέσος Ιόντον που έχει κάποιες ενοχλήσεις και έχασε και τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας τους. Επίσης εκτός είναι λόγω κάποιων ενοχλήσεων ο μέσος Τέο Γουίντριγκτον και ο μέσος Φίλιπς ενώ από το τελευταίο παιχνίδι έλειψε και είναι αμφίβολος και για σήμερα ο μέσος ΜακΓκάβιν.

Κινγκ’ς Λιν Στατιστικά

*Εχει 5/7 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 9/17 under 2,5 εντός έδρας, 8/14 στο πρωτάθλημα.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Γκρίμσμπι, δεχόμενη το γκολ από τον Ντιεσερούβε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ είχε γλιτώσει από το δοκάρι της στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά είχε και κάποιες ευκαιρίες να προηγηθεί πριν δεχθεί το γκολ.

Η Γουόκινγκ ηττήθηκε με 1-0 από την Γκρίμσμπι, με τέρμα που δέχθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, αν και γενικώς δεν ήταν καλή η εμφάνιση της. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, πάλι χωρίς να σκοράρει, έκτη στους οκτώ τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Και κυρίως μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και οκτώ παιχνίδια, με τέσσερις ήττες σε αυτό το διάστημα.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, υποχωρώντας συνεχώς, ούσα πλέον στην 18η θέση, αλλά ακόμη διαθέτει μία σημαντική απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +11 από αυτήν. Και πλέον έχει στον πάγκο ως υπηρεσιακό τεχνικό τον Ιαν Ντάιερ.

Δύσκολα θα παίξει κάποιος από τους υπάρχοντες τραυματίες, δηλαδή τους αμυντικούς Λόνγκε – Κινγκ, Λοφτχάουζ και τους μέσους Αντερσον, Ρόουλς και τιμωρημένος είναι ο μέσος Ινς που εκτίει την τελευταία από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής του. Τέλος αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Ανεσλεϊ που χτύπησε στο τελευταίο παιχνίδι.