* 19η αγωνιστική

* Στον 1ο γύρο (06/04): Ζεζιάνγκ – Κινγκντάο 1-2

ΚΙΝΓΚΝΤΑΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Χαϊνιού. Ο Άλαν (14’) άνοιξε το σκορ για την Κινγκντάο, αλλά οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς με Μποάκι (21’, 43’) και Λόπες (29’).

Σε ασταμάτητη κατηφόρα η Κινγκντάο, την Κυριακή γνώρισε 5η διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα, με συνολικό σκορ 1-13 και διατηρήθηκε στον πάτο της βαθμολογίας.

Ανταγωνιστική η εμφάνισή της στο τοπικό ντέρμπι, σε ένα ισορροπημένο από πλευράς κατοχής και ευκαιριών (1.42 – 1.48 xGoals) παιχνίδι.

Εξαργύρωσε το δυνατό της μπάσιμο στο ματς με τον Βραζιλιάνο φορ της να φτάνει τα 6 γκολ στην σεζόν, αλλά η διαχείριση του προβαδίσματος ήταν αφελής. Δέχθηκε τρία γκολ πριν το ημίχρονο από τους γηπεδούχους και η επιθετική πρωτοβουλία της (62% κατοχή) μετά την ανάπαυλα δεν καρποφόρησε.

ΚΙΝΓΚΝΤΑΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΖΕΖΙΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (4-0) επί της Μεϊζού Χάκα. Σκόρερ των γηπεδούχων οι Λεονάρντο (36’, 40’), Κουασί (38’), Ζιν (54’).

Ποδαρικό με το δεξί έκανε στον Ιούλιο την Κυριακή η Ζεζιάνγκ, άφησε πίσω της τις εκτός έδρας τριάρες που προηγήθηκαν και με πληθωρική εμφάνιση διατηρήθηκε στο -10 από την πρώτη τριάδα.

Είχε τον έλεγχο του ρυθμού στο πρώτο ημίχρονο, με 62% κατοχή, δημιούργησε τέσσερις μεγάλες ευκαιρίες και ξέσπασε πηγαίνοντας στην ανάπαυλα, με τον Λεονάρντο να φτάνει τα 12 γκολ στο πρωτάθλημα. Συνοδοιπόρος ο ποιοτικός Ιβοριανός εξτρέμ Κουασί.

Ανασταλτικά το τελικό σκορ την κολακεύει, αφού οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν αρκετές καλές στιγμές (1.05 xGoals) και σίγουρα άξιζαν ένα γκολ.

Για πρώτη φορά μετά τις 12 Μαΐου κράτησε ανέπαφη την εστία της η ομάδα του Ζόρντι Βινιάλς, η οποία στα ταξίδια της είναι η δεύτερη χειρότερη ομάδα της κατηγορίας με ρεκόρ 2-0-6.