15η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες.

ΚΙΝΓΚΝΤΑΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 7-0 από την Τσενγκντού, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 3-0 στο ημίχρονο (5′, 11′, 41′), για να δεχθεί ακόμη τέσσερα τέρματα μετά την ανάπαυλα (πεν. 51′, 69′, 84′, 90’+2).

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος η Κινγκντάο. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χισάσι Κουροσάκι φιλοξενήθηκε από την Τσενγκντού, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 7-0. Κατώτερη των περιστάσεων η εμφάνιση της, είχε σαφές πρόβλημα σε όλη τη διάρκεια και το τελικό αποτέλεσμα ήταν και το πιο δίκαιο.

Παραμένει αρκετά χαμηλά στην κατάταξη, με 13 βαθμούς, ούσα πάνω μόνο από τις Κινγκντάο Χαϊνιού και Ναντόνγκ. Επιπλέον, δεν επικράτησε σε κανένα από τα πέντε πιο πρόσφατα εντός της (0-2-3), στα δυο από αυτά έμεινε και “άσφαιρη”.

Κινγκντάο Στατιστικά

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΓΟΥΧΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Μεϊζού, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 57ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Γουχάν, μετά και από εκείνη στην έδρα της Ζεζιάνγκ με 3-1. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικάρντο Ροντρίγκες υποδέχθηκε τη Μεϊζού, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Έπαιξε με την τύχη της και το “πλήρωσε” ακριβά. Αν και καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, είδε τη μπάλα να σταματάει δις στο δοκάρι της αντιπάλου και κόντρα στη ροή βρέθηκε πίσω με την επιστροφή από τα αποδυτήρια.

Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης και σε ισοβαθμία με την Κανγκτζού. Πανηγύρισε ένα διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη από δυο ισοπαλίες και ήττες.