7η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία στα πρόσφατα 4 παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

KFUM ΟΣΛΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Μιοντάλεν, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 1’ ο Σβίνλαντ σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων, ενώ στο 45+1’ ο Χάνσεν ισοφάρισε σε 1-1 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 70’ ο Χέστνες έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην KFUM Όσλο και ο Λίεν ισοφάρισε στο 80’ για το τελικό σκορ.

H KFUM Όσλο συνεχίζει να απογοητεύει και να μη θυμίζει σε τίποτα την περσινή της εικόνα, καθώς το ξεκίνημα στη νέα αγωνιστική περίοδο δεν έχει θετικό πρόσημο. Έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Μιοντάλεν (2-2), συμπλήρωσε έξι αγωνιστικές πλέον, χωρίς νίκη. Τέσσερις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες ο απολογισμός έως τώρα στη σεζόν, έχει δεχτεί γκολ σε όλες τις αναμετρήσεις. Στο αγωνιστικό σκέλος, επέστρεψε ο Χούμελβολ-Νούνιες, είναι διαθέσιμος και ο αναπληρωματικός Χάλτβικ. Εκτός δράσης ο Γκούντερσεν. Αμφίβολοι Ακινιέμι, Γιορτ.

KFUM Όσλο Στατιστικά

*4/6 αναμετρήσεις είχαν goal/goal

*3/5 παιχνίδια τελευταία με over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 8/10 ματς εντός έδρας

ΚΟΝΓΚΣΒΙΝΓΚΕΡ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη, με σκορ 2-1, εντός έδρας, εναντίον της Γερβ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος καμία από τις δύο ομάδες δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες της. Στο 63’ ο Γκιούβεν σκόραρε για το 1-0, στο 74’ ο Ούγκλαντ ισοφάρισε σε 1-1 και στο 82’ ο Χέλαν σκόραρε και έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους. Στο 90+2’ αποβλήθηκε ο Πέντερσεν για την Κονγκσβίνγκερ.

Η Κονγκσβίνγκερ δείχνει να συνέρχεται και πήρε ακόμα μία νίκη. Αυτή τη φορά εναντίον της Γερβ (2-1) εντός έδρας, ήταν η δεύτερη συνεχόμενη και τρίτη σε σύνολο έξι αγωνιστικών στο νέο πρωτάθλημα. Νωρίτερα, πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Σάντνες με σκορ 1-2 και μάλιστα με σχετική ευκολία, πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Τρεις νίκες και ισάριθμες ήττες ο απολογισμός για το συγκρότημα του Βέγκαρντ Χάνσεν. Όσον αφορά την αποστολή, είναι τιμωρημένος ο Πέντερσεν, έμεινε ξανά εκτός ο Γέρστρεμ. Αμφίβολοι Τέιλορ και Γκρόντος.