10η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΕΡΕΤΑΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κρουζ Αζούλ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ροτόντι στο 45+5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σαντοβάλ στο 50’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ζούνιγκα στο 77’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κορδέρο στο 87’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Κερετάρο. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, κατάφερε στην επανάληψη να το ανατρέψει, εκμεταλλευόμενη τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε.

Μια παρόμοια εμφάνιση με ένα αντίστοιχο αποτέλεσμα θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, αν και το έργο της αναμένεται αρκετά πιο δύσκολο. Έχει μεν το πλεονέκτημα έδρας, αλλά βρίσκει μπροστά της την πιο δυνατή Κλαμπ Λεόν. Πήρε ψυχολογία παρ’ όλα αυτά μετά τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής, βρίσκει δίχτυα σε γενικές γραμμές με ευκολία, όμως το μεγάλο της πρόβλημα παραμένει στα μετόπισθεν.

Κερετάρο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Τιχουάνα με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Μένα στο 63’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Κλαμπ Λεόν, παρά το χαμηλό σκορ. Κυριάρχησε στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και στα δύο ημίχρονα, ώσπου λίγα λεπτά μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας το μηδέν παθητικό σχετικά εύκολα.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει ιδανικά σήμερα και ίσως έχει την ευκαιρία να το πετύχει, αφού βρίσκει απέναντί της την κακή αμυντικά Κερετάρο. Άκρως θετικό το γεγονός ότι σκοράρει με συνέπεια στις περισσότερες αναμετρήσεις της, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού εκεί είναι που έχει τα περισσότερα προβλήματα.