*4η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν για το Λιγκ Τρόφι πριν από τρία χρόνια στο ίδιο γήπεδο που θα αγωνιστούν και σήμερα, με την Σκάνθορπ να κερδίζει με 0-2. Σε πρωτάθλημα έχουν να συναντηθούν από την περίοδο 2004-05. Γενικώς πάντως η Σκάνθορπ έχει πολύ καλή παράδοση σε αυτή την έδρα, έχοντας χάσει μόνο μία φορά σε 10 επισκέψεις της, με πέντε νίκες.

Κέιμπριτζ – Σκάνθορπ στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΕΪΜΠΡΙΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κέιμπριτζ πέτυχε την πρώτη της φετινή νίκη, έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες, επικρατώντας 1-2 στο γήπεδο της Κόλτσεστερ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει μόλις στο ένατο λεπτό από πέναλτι του Νόρις, ενώ στο πρώτο ημίχρονο γλίτωσε και από το δοκάρι της. Αλλά στο δεύτερο ισοφάρισε στο 54’ με τον Ρίτσαρντς, πριν πάρει τη νίκη με τέρμα του Ντάρλινγκ στο 86’. Στο μοναδικό παιχνίδι που έχει δώσει στην έδρα της έφερε «λευκή» ισοπαλία. Μάλιστα είναι μία από τις πέντε ομάδες που έχουν δεχθεί μόλις ένα γκολ στο πρωτάθλημα.

Ο προπονητής της, Κόλιν Κάλντεργουντ, ελπίζει η ομάδα του να εκμεταλλευτεί την καλή ψυχολογία που έχει και να μην επιτρέψει στην αντίπαλο της να ξεκινήσει την ανάκαμψη της από το μεταξύ τους παιχνίδι. Και επειδή την θεωρεί επικίνδυνη αντίπαλο, πιστεύει ότι δεν είναι καλό που βρίσκεται τόσο χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα από νωρίς στη σεζόν.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο Ντίγκαν (ΜΕ), ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Αϊμπέρε (ΕΠ), Τζόουνς (ΑΜ) με τον πρώτο να έχει διάσειση και τον δεύτερο ένα χτύπημα που τους στέρησαν τη συμμετοχή στο προηγούμενο παιχνίδι. Επιστρέφει από τιμωρία ο Ο’ Νιλ (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κέιμπριτζ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Κόλτσεστερ για το πρωτάθλημα.

Κέιμπριτζ Στατιστικά

*Τα δύο τελευταία παιχνίδια της είχαν 2-3 γκολ.

*Εχει 3/4 under 2,5.

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σκάνθορπ ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη στη σεζόν, αλλά τουλάχιστον απέφυγε άλλη μία ήττα, την οποία θα μπορούσε εύκολα να είχε γνωρίσει, φέρνοντας τελικά 2-2 εντός έδρας κόντρα στην Κρόουλι. Μάλιστα βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Λουμπάλα στο 16’, αλλά ισοφάρισε με τον ΜακΑρντλ στο 33ο λεπτό και προηγήθηκε με τον Λουντ στο 54’. Όμως όχι απλά ισοφαρίστηκε από τον Φέργκιουσον στο 74’, δέχθηκε έντονη πίεση και ο τερματοφύλακας της χρειάστηκε να αποκρούσει μέχρι και πέναλτι για να αποφύγει την ήττα! Από πολύ νωρίς διαθέτει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Ο προπονητής της, Πολ Χερστ, τόνισε πως θα προσπαθήσουν να «χτίσουν» πάνω στα θετικά σημάδια που άφησε η ομάδα του με την τελευταία της εμφάνιση, απέναντι σε μία αήττητη αντίπαλο στο πρωτάθλημα. Όλα αυτά μετά τις προηγούμενες ήττες τους, αλλά πρέπει να προχωρήσουν μπροστά και να αναζητήσουν πλέον την πρώτη τους νίκη.

Εκτός των μακροχρόνια τραυματιών και απόντων Ντέιλς (ΜΕ), Λιούις (ΜΕ), Σάτον (ΜΕ), Μπάτροϊντ (ΑΜ), Νόβακ (ΕΠ), χτύπησε και ο Κόλκλαφ (ΜΕ) που έχασε τον τελευταίο αγώνα και θα λείψει και απόψε. Απλά επιστρέφει καθώς έγινε καλά ο Κλαρκ (ΑΜ) και από τιμωρία ο Περτς (ΑΜ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σκάνθορπ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Κρόουλι για το πρωτάθλημα.