*Από τα 18 παιχνίδια που έχουν παίξει μεταξύ τους οι δύο ομάδες σε αυτό το γήπεδο στο παρελθόν, τα 15 έχουν λήξει G/G, τα 13 εξ αυτών σε συνδυασμό και με over 2,5.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

Κέιμπριτζ – Μάνσφιλντ στην Interwetten

ΚΕΪΜΠΡΙΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κέιμπριτζ μπορεί να παρέμεινε για τέταρτο σερί αγώνα χωρίς νίκη, αλλά έφερε τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία με το ίδιο σκορ, 1-1 για την ακρίβεια, εκτός έδρας με την Τσέλτεναμ. Και ειδικά στο γήπεδό της παραμένει αήττητη για το πρωτάθλημα, με τέσσερις νίκες σε εφτά αγώνες εκεί.

Διαθέτει ακόμη την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, βρίσκεται εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου, σε απόσταση βολής, την ίδια μάλιστα, δύο βαθμών, τόσο από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο, όσο και από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς ανόδου.

Ο προπονητής της, Μαρκ Μπόνερ, δεν υποτιμάει την σημερινή τους αντίπαλο και δεν θεωρεί πως η βαθμολογική της θέση ανταποκρίνεται στην πραγματική της δυναμική. Αντιθέτως θεωρεί πώς έχουν βελτιωθεί πολύ μετά την αλλαγή προπονητή.

Μακροχρόνια απόντες λόγω τραυματισμών είναι οι Ντίγκμπι (ΜΕ), Ο’ Νιλ (ΜΕ), χωρίς να έχει κανένα νεότερο πρόβλημα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κέιμπριτζ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Τσέλτεναμ, σε έναν ισορροπημένο αγώνα, όπου βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Τόζερ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αλλά ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Μιούλιν.

Κέιμπριτζ Στατιστικά

*Εχει οκτώ σερί αγώνες με 2-3 γκολ (δες το στην Interwetten)

*Εχει 8/10 αγώνες εντός έδρας με 2-3 γκολ.

*Εχει 6/10 under 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μάνσφιλντ ζορίστηκε αρκετά, χρειάστηκε την παράταση και μάλιστα τις καθυστερήσεις της για να κερδίσει με 2-1 εντός έδρας την Ντάγκεναμ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, ώστε να προκριθεί στο κύπελλο. Βέβαια σε 90λεπτο ακόμη δεν έχει νίκη στο γήπεδό της φέτος! Αλλά μακριά από αυτό, όχι μόνο είναι αήττητη εδώ και έξι αγώνες, έχει και τρεις συνεχόμενες νίκες.

Ο τεχνικός της, Νάιτζελ Κλαφ, ξεκαθάρισε πώς η ομάδα του βρίσκεται ακόμη σε διαδικασία δημιουργίας, αλλά θεωρεί πώς απόψε έχουν μία μεγάλη ευκαιρία για να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα, απέναντι σε μία δυνατή αντίπαλο όπως παρουσιάζεται ως τώρα η Κέιμπριτζ.

Εκτός του τραυματία Ράιλι (ΑΜ), αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Περτς που έχει κάποιες ενοχλήσεις, ενώ θα λείψει και ο ΜακΛάφλιν που χτύπησε στον τελευταίο αγώνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ντάγκεναμ, με τέρμα του Μέιναρντ στις καθυστερήσεις της παράτασης, ενώ η κανονική διάρκεια είχε λήξει με 1-1, έχοντας βρεθεί να χάνει με γκολ που δέχθηκε από τον ΜακΚάλουμ στο 19ο λεπτό, αλλά ισοφάρισε με τον Τσάρσλεϊ στο 25’.