*Αγώνας εξ αναβολής

*Νωρίτερα στη σεζόν: Κάουντενμπιθ – Κέλτι Χαρτς 0-1, Κέλτι Χαρτς – Κάουντενμπιθ 2-0

ΚΕΛΤΙ ΧΑΡΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κέλτι Χαρτς έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Φόρφαρ, με το γκολ να το δέχεται από τον Αϊτκεν στο 73ο λεπτό, σε έναν ισορροπημένο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων.

Η Κέλτι Χαρτς ηττήθηκε στο μεγάλο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής με 1-0 από την Φόρφαρ εκτός έδρας, δεύτερη σερί ήττα χωρίς να σκοράρει. Στο γήπεδό της πάντως έχασε μόνο το πρώτο φετινό παιχνίδι της στο Λιγκ Καπ, ενώ στο πρωτάθλημα είναι αήττητη σε 12 αγώνες εντός, με εννιά νίκες.

Είναι πάντα πρωτοπόρος στην κατηγορία της, στην θέση της απευθείας ανόδου, αλλά μειώθηκε η απόσταση, στο +6 συγκεκριμένα, από την δεύτερη που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αν και έχει δύο αγώνες λιγότερους από την ομάδα εκεί. Παραμένει πολύ μακριά, στο +19 (!), από την πέμπτη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν σε αυτά! Και έχει την καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας.

Χτύπησε πρόσφατα ο αμυντικός Χιλ με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη, έχοντας λείψει από τα τελευταία παιχνίδια της ομάδας του.

Κέλτι Χαρτς Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G (δες το στην Stoiximan)

*Εχει 10/17 N/G εντός έδρας, 6/12 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 10/17 under 2,5 εντός έδρας,  7/12 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΟΥΝΤΕΝΜΠΙΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κάουντενμπιθ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Ελγκιν, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με πέναλτι του Μιούλεν, ενώ σφράγισε τη νίκη της με τέρμα του Μπάροουμαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Κάουντενμπιθ δείχνει έντονα «σημάδια ζωής», κερδίζοντας με 2-0 εντός έδρας την Ελγκιν, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, τρίτη στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές. Και οι δύο εξ αυτών είναι σερί μακριά από το γήπεδο της.

Είναι πάντα ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, στην μοναδική θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, αλλά πλησίασε στο -6 από την ένατη θέση που εξασφαλίζει σωτηρία, έχοντας και τρεις αγώνες λιγότερους από την ομάδα που βρίσκεται εκεί.