*3η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για πρώτη φορά σε επίσημο επίπεδο.

ΚΕΒΙΓΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Παρί. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 6’, δέχθηκε το 2-0 στο 33’, γλύτωσε το 3-0 στο 54’ (χαμένο πέναλτι), μείωσε σε 2-1 με τον Πιερέ στο 79’.

Με άδεια χέρια απ’ το Παρίσι έφυγε την προηγούμενη αγωνιστική η Κεβιγί, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από την Παρί. Πλήρωσε το άσχημο πρώτο ημίχρονο, από νωρίς κυνηγούσε το σκορ, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα και πήγε με το εις βάρος 2-0 στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο γκολκίπερ της απέκρουσε πέναλτι, με το 2-1 μπήκε στη διεκδίκηση του αποτελέσματος και λίγο έλειψε στο φινάλε να “κλέψει” και το βαθμό.

Πρώτη ήττα στο νέο πρωτάθλημα για την Κεβιγί, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με τη Ροντέ στην πρεμιέρα, είναι απ’ τις ομάδες που έχουν μοναδικό στόχο την παραμονή, με τους “ειδικούς” να την προσφέρουν τρίτο φαβορί για… φούντο. Δεν έχει καταφέρει να ενισχυθεί σημαντικά και με το υπάρχον ρόστερ θα πρέπει να δώσει σκληρή μάχη για την αποφυγή του… μοιραίου. Στην αποστολή μπήκε ο νεοφερμένος χαφ Κ. Σιντιμπέ (από Τουλούζ). Δεν προέκυψαν αγωνιστικά προβλήματα και σε τρίτο παιχνίδι είναι πλήρης.

ΚΕΒΙΓΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια της.

*2-3 γκολ τα 5/6 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νιμ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 33’, ισοφάρισε με πέναλτι του Κρασό στο 45’.

Δυσκολεύεται να προσαρμοστεί στις απαιτήσεις της κατηγορίας και την προηγούμενη αγωνιστική άφησε εκ νέου βαθμούς, παραχωρώντας 1-1 με τη Νιμ στο “Ζοφρουά Γκισάρ”. Στην πρώτη ευκαιρία της αντιπάλου δέχθηκε το 0-1, αντέδρασε στη συνέχεια, κέρδισε πέναλτι πριν την ανάπαυλα και πήγε με το 1-1 στ’ αποδυτήρια. Ανώτερη σε όλο το δεύτερο 45λεπτο, κυριάρχησε, απείλησε όμως από μακριά (οι περισσότερες τελικές ήταν μακρινά σουτ) και δεν έφτασε στην ανατροπή.

Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός για τη Σεντ Ετιέν, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 2-1 απ’ τη Ντιζόν, δεν έχει ξεκινήσει έτσι όπως θα ήθελε τη σεζόν και οι “bookmakers” από εκεί που την είχαν στα πρώτα φαβορί για την επάνοδο στη Ligue 1, την προσφέρουν πλέον κάτω ακόμη και απ’ τις Παρί, Καέν (στις δύο πρώτες θέσεις βρίσκονται Μπορντό και Μετς). Θέλει να αφήσει πίσω τα άσχημα αποτελέσματα των δύο πρώτων αγωνιστικών και πηγαίνει στην Κεβιγί με στόχο που θα της αναπτερώσει το ηθικό ενόψει της συνέχειας. Παραμένουν τραυματίες οι αμυντικοί Μπριανσόν, Μουκουντί και ο χαφ Σαμπόστ, νέα απώλεια ο εξτρέμ Αουσίς.