Μπαράζ ανόδου/παραμονής στην Β’ Γαλλίας. Διπλοί αγώνες, ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση ίδιου σκορ στα δύο παιχνίδια ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*100% πληρότητα θεατών. Ανακοινώθηκε sold out.

*Στο πρώτο παιχνίδι (26/5): Βιλεφράνς – Κεβιγί Ρουέν 1-3

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G και Under 2,5

*Δεν υπάρχει ισοπαλία στην μεταξύ τους προϊστορία (3-0-4).

ΚΕΒΙΓΙ ΡΟΥΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Έδειξε την ανωτερότητά της και παρά την έντονη μουρμούρα που επικρατεί στις τάξεις της το τελευταίο διάστημα, κέρδισε με 1-3 την Βιλεφράνς και εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία. Άφησε την κατοχή στην αντίπαλό της και επέλεξε τις αντεπιθέσεις για να κάνει την παρουσία της αισθητή, τακτική που απέδωσε τα μέγιστα. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 28′ με πέναλτι, ισοφάρισε άμεσα με τον Σουμαρέ στο 30′ ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 1-2 στο 73′. Τρία λεπτά μετά, πέτυχε και τρίτο γκολ που ουσιαστικά σφράγισε την νίκη.

Κρατάει την τύχη στα χέρια της και πήρε τεράστιο προβάδισμα για την παραμονή της στην κατηγορία, ειδικά από την στιγμή που μετράει το εκτός έδρας γκολ. Ωστόσο, τόσο ο τεχνικός Μερκαντάλ όσο και ο πρόεδρος της ομάδας, ζήτησαν από τους παίκτες να μην χαλαρώσουν ούτε στιγμή στην ρεβάνς.

«Προσεγγίζουμε αυτόν τον αγώνα με αυτοπεποίθηση, σύνεση και θέληση. Δείξαμε ότι ήμασταν ικανοί να κερδίσουμε εκεί με ένα σταθερό παιχνίδι. Ξέρουμε όμως ότι στο ποδόσφαιρο θα υπάρχει ένας άξιος αντίπαλος μπροστά και θα πρέπει να είσαι πολύ καλός για να τον αντιμετωπίσεις. Θέλουμε να επικυρώσουμε αυτή τη παραμονή», επισήμανε ο τεχνικός Μερκαντάλ.

Παραμένει αμφίβολος ο μπακ Μπανσέ (31/0) που λογικά θα προφυλαχθεί, εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Κανέ (31/0). Γνώριμα τα περισσότερα αγωνιστικά της θέματα.

Κεβιγί Ρουέν Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΙΛΕΦΡΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε στο πρώτο παιχνίδι, πλήρωσε την απειρία της παρά τον ενθουσιασμό της ηττήθηκε με 1-3 στο πρώτο παιχνίδι από την Κεβιγί. Έδειξε μεγάλη αδυναμία στις στημένες φάσεις και στο πώς να αμυνθεί σε καθεστώς αντεπίθεσης και αυτά είναι ουσιαστικά που της στοίχησαν.

Για δεύτερη διαδοχική χρονιά τερματίζει 3η στην Γ’ κατηγορία αλλά μάλλον χάνει την άνοδο στα μπαράζ. Πέρσι, κλήθηκε να υπερασπιστεί το υπέρ της 3-1 επί της Νιόρ, ενώ φέτος καλείται να το ανατρέψει. Σίγουρα το έργο της είναι εξαιρετικά δύσκολο, αλλά επικρατεί η πεποίθηση τις τάξεις της πως με ένα γρήγορο γκολ θα μπορεί να διεκδικήσει την μεγάλη ανατροπή.

«Δεν είναι απογοητευμένοι οι παίκτες μου. Γνωρίζουν ότι μπορούν να ανατρέψουν την κατάσταση και να μας κάνουν να το νιώσουμε. Έχουν χαρακτήρα, μπορούν να βάλουν τρία γκολ εκτός, όπου δεν ήμασταν λιγότερο καλοί από ό,τι εντός έδρας αυτή τη σεζόν . Είναι θέμα λεπτομερειών, δεν κάναμε κακό παιχνίδι», τόνισε ο τεχνιός Ματζιόρε.

Εξέτισε και επιστρέφει ο νεαρός ταλαντούχος μέσος Ντα Σίλβα (14/0), ενώ αναμένεται ουσιαστικά πλήρης για την σημερινή αναμέτρηση.