* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (19/08): Χατάισπορ – Κασίμπασα 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Μπαντίρμασπορ. Ο Μιμάρογλου πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 40ο λεπτό.

Αποκλεισμός-σοκ στο Κύπελλο για τους “απάτσι”, απέτυχαν έναντι ομάδας από τη Β’ κατηγορία, απέτυχαν να σκοράρουν σε δεύτερο σερί εντός έδρας παιχνίδι, γνωρίζοντας 3η διαδοχική ήττα.

Αναγκαστικά περιορισμένο το rotation από τον κόουτς Ουγκουρλού στο μεσοβδόμαδο παιχνίδι, αφού το έτσι κι αλλιώς ρηχό ρόστερ έχει αρκετές απουσίες. Με 4 νέα πρόσωπα στην 11αδα, σε σχέση με το τελευταίο πρωταθλήματος, πλήρωσε το έλλειμμα εντάσεων.

“Η διασφάλιση της ανάπτυξής τους είναι ένα από τα πράγματα που θέλω να κάνω. Θα υπάρξουν μεμονωμένα λάθη. Το να κερδίζεις παίκτες είναι καλύτερο από το να κερδίζεις αγώνες. Αλλά φυσικά και η νίκη σε αγώνες είναι σημαντική. Μας αρέσει να κάνουμε το παιχνίδι ευχάριστο.” δήλωσε ο κόουτς Ουγκουρλού που εμπιστεύεται εφήβους.

Όσον αφορά το πρωτάθλημα, το περασμένο Σάββατο γνώρισε ήττα με ανατροπή στην Άγκυρα (3-1). Εκμεταλλεύτηκε λάθος βολέ για νσ προηγηθεί σε φάση ανισορροπίας, αλλά η απειρία των δύο 17χρονων στόπερ της στοίχισε ξανά και σε στατικό και στο build up.

Με τα γνώριμα προβλήματα θα παραταχθεί και σήμερα. Τραυματίες ο βασικός στόπερ Τσιφτπινάρ, οι ρολίστες Μπαστιέν (μέσος), Σαντίκι (μέσος), Τσετίνκαγια (εξτρέμ), Ενγκόι (φορ), ενώ ο έτερος βασικός στόπερ Ομερούο λείπει στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής.

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 9/11 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΤΑΪΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (5-1) επί της Σακάριασπορ. Ο Στράντμπεργκ πέτυχε καρέ (3’, 24’, 32’, 90+1’), ο Ντέλε-Μπασιρού (41’) πέτυχε το 4-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν προσωρινά με τον Ντιμίτροφ (19’).

Αποκούμπι το Κύπελλο για την ξενιτεμένη Χατάισπορ, ξέσπασε απέναντι σε μία από τις καλές ομάδες της Β’ κατηγορίας για να πάρει την πρόκριση στους “16”, αλλά στο πρωτάθλημα συμπλήρωσε δύο μήνες δίχως νίκη (0-4-4) με την ισοπαλία του περασμένου Σαββάτου.

Διπρόσωπο το παιχνίδι στη φιλοξενία της Πεντίκσπορ (1-1). Είχε την επιθετική πρωτοβουλία και δύο καλές ευκαιρίες να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο. Τελικά τα κατάφερε σε κόρνερ από την πρώτη επίθεση της επανάληψης και στην συνέχεια άλλαξε το σκηνικό. Η Πεντίκσπορ άλλαξε τακτική, πήρε μέτρα στο γήπεδο (66% κατοχή), έχασε δύο τεράστιες ευκαιρίες να φέρει το ματς στα ίσια πριν το πετύχει σε φάση διαρκείας εντός αντίπαλης περιοχής.

Παραμένει δίχως διπλό στην Super Lig (0-4-5) από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος και στα 6 τελευταία ταξίδια της πήρε μόλις έναν πόντο.

“Τονώθηκε το ηθικό μας με αυτή τη νίκη, το μεγάλο σκορ έφερε πολλά θετικά στην ομάδα.” δήλωσε μετά την 5αρα επί της Σακάριασπορ ο κόουτς Ντεμιρέλ, ο οποίος άλλαξε 9 παίκτες στην 11αδα της Τρίτης.

Δύο οι καταγεγραμμένες απουσίες για το σημερινό ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη, συμπλήρωσαν κάρτες οι βασικοί Καρντεσλέρ (κίπερ), Γκουλάμ (μπακ).