* Νο Goal & Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας

*Η Κασίμπασα παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια κόντρα στην Γκιοζτεπέ (4-1-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αξιόμαχη η Κασίμπασα στο τελευταίο παιχνίδι της πριν τη διακοπή, στάθηκε καλά στην Πόλη απέναντι στην πρωτοπόρο Φενέρμπαχτσε, αλλά ηττήθηκε 2-1, πληρώνοντας το κακό πρώτο ημίχρονο.

Ενθαρρυντική εμφάνιση, μπορεί να χτίσει σε αυτήν, παρότι είναι δίχως “τρίποντο” από τις 21 Αυγούστου. Έκτοτε μέτρησε δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Από αυτά τα 6 παιχνίδια, στα 5 δέχθηκε 2 γκολ!

Ξεχάστηκε έτσι γρήγορα η καλή της εκκίνηση πριν την πρώτη διακοπή των εθνικών ομάδων, όταν μάζεψε 5 πόντους σε τρία παιχνίδια, κερδίζοντας 2-0 την Γκιρεσούνσπορ και φέρνοντας ισοπαλία (2-2) με τη Γαλατασαράι. Με 6 βαθμούς σε 8 παιχνίδια είναι εντός επικίνδυνης ζώνης, 1-2-1 το εντός έδρας ρεκόρ της, 6-5 τα τέρματα μπροστά στο κοινό της.

Απόντες στο σημερινό παιχνίδι οι τραυματίες Βάργκα και Μπρούμα, τιμωρημένος ο Σαντικού.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από τη Φενέρμπαχτσε. Πιέστηκε από τη Φενέρ στο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε το 1-0 στο 16’ και το 2-0 στις καθυστερήσεις. Πήρε τα ηνία του αγώνα στην επανάληψη, είχε την κατοχή και περισσότερες τελικές, μείωσε με τον Τράβνικ στο 53’, αλλά δεν κατάφερε να επιστρέψει. 8 κάρτες καταλογίστηκαν στο παιχνίδι, τρεις για την Κασίμπασα.

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης (δες το στη Stoiximan)

* Δέχθηκε από 2 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αναλαμπή αποδείχθηκε η νίκη της Γκιόζτεπε στις 12 Σεπτεμβρίου, στο ντεμπούτο του Νέστο Ελ Μαέστρο στον πάγκο της ομάδας. Τότε επικράτησε της Μπασακσεχίρ με 2-1, αλλά έκτοτε και μέχρι τη διακοπή των εθνικών ομάδων μέτρησε 4/4 ήττες και κατρακύλησε στην προτελευταία θέση της Superlig.

Άτυχη ωστόσο στο τελευταίο παιχνίδι, εντός έδρας με την Γκιρεσούνσπορ, είχε περισσότερες ευκαιρίες από την αντίπαλο και χαμένο πέναλτι με τον Τιγιάνοβιτς. Είχε προηγηθεί ήττα 2-1 στην Πόλη από τη Γαλατασαράι, το 0-2 από την Χατάισπορ και το 2-1 στη Σμύρνη από την Αλτάι, με ανατροπή στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα και το καθοριστικό γκολ στο 93′!

Μαζί με τους τραυματίες Άνχελ και Μιχόγεβιτς σήμερα θα απουσιάσει και ο Αρσλάναγκιτς που συμπλήρωσε κάρτες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Γκιρεσούνσπορ. Καλύτερη και στα δύο ημίχρονα του αγώνα η Γκιόζτεπε, δεν απειλήθηκε καθόλου στο πρώτο, ανέβασε στροφές στο δεύτερο κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Τίγιανιτς νικήθηκε από τον αντίπαλο κίπερ στο 61′. Δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι σκόραραν το καθοριστικό τέρμα της αναμέτρησης με δικό τους πέναλτι. Άδικη ήττα.