*Στον πρώτο γύρο: Σιμίζου – Κασίμα 2-3

ΚΑΣΙΜΑ

Την πρώτη της ήττα μετά από εννέα αγωνιστικές και με απολογισμό οκτώ νίκες και μια ισοπαλία, υπέστη και πάλι η Κασίμα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκο Οϊβά φιλοξενήθηκε από την Καβασάκι, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς φιλοξενούμενων σημείωσε στο 87ο λεπτό ο Σουζούκι, μειώνοντας απλά για το τελικό αποτέλεσμα. Έχει σκοράρει πλέον και στα δέκα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Παρά το αρνητικό αυτό αποτέλεσμα, η Κασίμα εξακολουθεί να βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 46 βαθμούς σε 22 παιχνίδια. Στους δυο βαθμούς η διαφορά της από την δεύτερη Σερέζο Οσάκα. Επιπλέον, με 23 γκολ παθητικό, έχει την τρίτη καλύτερη άμυνα στην κατηγορία. Έξι νίκες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας επικρατήσει στα τέσσερα τελευταία και χωρίς να έχει δεχθεί κάποιο τέρμα. Εκτός παραμένουν οι Κόκι Μασίντα (ΑΜ 2/0) και Πέδρο Ζούνιορ (ΕΠ 16/7).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Καβασάκι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Κασίμα – Σιμίζου παίζει στον Stoiximan

ΣΙΜΙΖΟΥ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Σιμίζου, μετά και τη νίκη που πήρε κόντρα στην Τσερέζο Οσάκα (3-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σίνζι Κομπαγιάσι φιλοξένησε την Κασίβα, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 1-4. Το μοναδικό της τέρμα στο παιχνίδι, σημείωσε στο 54ο λεπτό ο Καμάτα, μειώνοντας έστω και προσωρινά σε 1-2 για την ομάδα του. Έχει σκοράρει πλέον και στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα. Απόντες είναι οι Γιοχέρι Νισίμπε (ΤΕ 0/0), Τομόγια Ινουκάι (ΑΜ 11/0), Τακαχίτο Ιίντα (ΑΜ 1/0), Γιουσούκε Καβάι (ΜΕ 1/0), Γιονγκ Τάι Σε (ΕΠ 17/8) και Ριοχέι Σιρακάσι (ΕΠ 14/3).

Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, η Σιμίζου είναι στην 13η θέση με 25 βαθμούς, ούσα και στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη. Τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, αγνοώντας το διπλό στις εφτά πιο πρόσφατες εξόδους της (0-5-2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-4 από την Κασίβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.