*22η αγωνιστική.

*Στον 1ο γύρο: Σαπόρο – Κασίμα 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 3-1 απέναντι στην Τόκιο. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 9ο λεπτό, ωστόσο ανέτρεψε την κατάσταση μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, με τον Ντιέγκο Πιτούκα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 54’. Ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς στο 90’ αποβλήθηκε ο Ανζάι

Επιστρέφει στη δράση μετά από τρεις εβδομάδες περίπου η Κασίμα. Στις 16 Ιουλίου έδωσε το τελευταίο παιχνίδι της και κέρδισε με 3-1 εκτός έδρας το Τόκιο. Σημαντικό αποτέλεσμα, τόσο για την ψυχολογία της, όσο και για βαθμολογικούς λόγους. Πανηγύρισε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερα ματς σε όλες τις διοργανώσεις, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται ισόπαλα.

Κασίμα Στατιστικά

*Μετράει τρία διαδοχικά Goal / Goal.

*Δεν έχει δεχθεί γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Κασίβα για το Κύπελλο, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 22’.

Δεν διανύει τις καλύτερες δυνατές ημέρες της η Σαπόρο, κάτι το οποίο αποδείχθηκε και μεσοβδόμαδα, όταν ηττήθηκε με 1-0 εκτό έδρας από την Κασίβα και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου. Ήταν η δεύτερη διαδοχική ήττα της με το ίδιο σκορ μετά από εκείνη από την Νιιγκάτα για το πρωτάθλημα. Είναι χαρακτηριστικό της κατάστασης στην οποία βρίσκεται πως στα οκτώ πιο πρόσφατα ματς της σε όλες τις διοργανώσεις έχει πανηγυρίσει μόλις μία νίκη και ηττήθηκε στα 5/7 υπόλοιπα.