*24η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σάγκαν Τόσου – Κασίμα 2-2

*Goal / Goal στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τη Ναγκόγια. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Νογκάμι στο 37′.

Τέσσερις αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Κασίμα (2-2-0), καθώς την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Ναγκόγια. Δεν εκμεταλλεύτηκε την υπεροχή της στο πρώτο ημίχρονο, μη καταφέρνοντας να απαντήσει στο γκολ που δέχτηκε στο δεύτερο.

Το εν λόγω αποτέλεσμα δεν της επίστρεψε να σκαρφαλώσει στο βαθμολογικό πίνακα, παραμένοντας στην 5η θέση με 36 βαθμούς και στο -9 από την 3η Ναγκόγια. Η Κασίμα πανηγύρισε επτά νίκες σε εννέα εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Σάγκαν Τόσου (δύο ισοπαλίες).

ΚΑΣΙΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*No / Goal στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΓΚΑΝ ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Σαπόρο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Ασάνο (49′), απάντησε ο Καουαχάρα στο 83′.

Απέφυγε την ήττα στην έδρα της Σαπόρο επτά λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′, σκοράροντας στη μοναδική ευκαιρία εντός εστίας που δημιούργησε στη διάρκεια της μεταξύ τους αναμέτρησης. Η Σάγκαν Τόσου κρατήθηκε όρθια χάρη και στη μεγάλη εμφάνιση του τερματοφύλακα Παρκ Ιλ-Κίου που κατέγραψε τέσσερις αποκρούσεις.

Πανηγύρισε μία νίκη σε πέντε αγωνιστικές επί της Σερέζο Οσάκα (2-1 εντός) στις 8 Ιουλίου (μία ισοπαλία, τρεις ήττες). Στις δέκα τελευταίες αναμετρήσεις με την Κασίμα έχει απολογισμό 1-4-5: Σκόραρε στις έξι και δέχτηκε γκολ σε όλες.