*4η αγωνιστική

*Η Κασίμα Αντλερς έχει οκτώ νίκες σε 10 αγώνες εντός έδρας απέναντι στην Αβίσπα Φουκουόκα, με μία ισοπαλία και μία ήττα.

ΚΑΣΙΜΑ ΑΝΤΛΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κασίμα Αντλερς έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κασίβα, αν και προηγήθηκε με τον Ματσουμούρα στο 22’. Βέβαια νωρίτερα είχε ακυρωθεί τέρμα της αντιπάλου της, δεν «καθάρισε» τον αγώνα σε μία μεγάλη ευκαιρία που είχε, και τελικά ισοφαρίστηκε από τον Χοσόγια στο 90’, γλιτώνοντας και την ήττα προς το τέλος!

Η Κασίμα Αντλερς έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κασίβα, για το Λιγκ Καπ, δεχόμενη την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό, ενώ λίγο έλειψε να χάσει κιόλας στο τέλος!  Αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι μακριά από την έδρα της φέτος που δεν κέρδισε, αλλά το περίεργο είναι πώς στο μοναδικό που έπαιξε στο γήπεδό της, όχι απλά δεν νίκησε, έχει γνωρίσει και την μοναδική της ήττα!

Αλλά το ξεκίνημα της κρίνεται αρκετά καλό, από τη στιγμή που βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα και αν κερδίσει απόψε θα ανέβει στην δεύτερη, ίσως και στην κορυφή!

Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Αράκι, απουσιάζει ο τραυματίας γκολκίπερ Κβον Σουν-Τάε που δεν έχει παίξει φέτος.

Κασίμα Αντλερς Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G

*Εχει 3/4 αγώνες με 2-3 γκολ

ΑΒΙΣΠΑ ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Η Αβίσπα Φουκουόκα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Νιγκάτα, σκοράροντας με τον Τσουρούνο στο 59ο λεπτό, αφού είχε χάσει ευκαιρία να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας δοκάρι. Αλλά στο δεύτερο μισό του αγώνα γλίτωσε δύο φορές από το δικό της δοκάρι, μία να βρεθεί πίσω στο σκορ και μία την ισοφάριση.

H Αβίσπα Φουκουόκα κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Νιγκάτα, αλλά για το Λιγκ Καπ, με αυτήν να είναι η τρίτη συνεχόμενη νίκη της, όλες όμως στο γήπεδό της! Στο μοναδικό παιχνίδι που έπαιξε μακριά από την έδρα της ως τώρα, έχει χάσει στο γήπεδο της Βίσελ Κόμπε.

Πάντως το ξεκίνημα της στη σεζόν είναι απρόσμενα καλό, ούσα ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο, αν και υστερεί λίγο στη διαφορά τερμάτων, με αποτέλεσμα να είναι στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.