*25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Χιροσίμα – Κασίβα 1-0

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Βίσελ Κόμπε. Ο Χοσόγια άνοιξε το σκορ στο 45′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Οσάκο (82′).

Ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων (2-2-0) “τρέχει” η Κασίβα σε όλες τις διοργανώσεις. Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Βίσελ Κόμπε (1-1). Προηγήθηκε σε καθοριστικό σημείο στη μοναδική ευκαιρία εντός στόχου που δημιούργησε κι άντεξε στην πίεση που της ασκήθηκε στα τελευταία λεπτά.

Βρίσκεται οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και παραμένει αήττητη σε πέντε εντός έδρας αναμετρήσεις (2-3-0), στις τρεις από τις οποίες κράτησε το μηδέν. Θα πρέπει να γυρίσουμε περίπου έξι χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας νίκη της Κασίβα επί της Χιροσίμα (1-0).

ΚΑΣΙΒΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Σκόραρε στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-2) της Καβασάκι. Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με Σωτηρίου (15′) και Μάρκος Ζούνιορ (60′), ισοφάρισαν ισάριθμες οι Ουακιζάκα (24′) και Γιαμανέ (71′). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μιτσούτα στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το 2Χ2 στο πρωτάθλημα έκανε την προηγούμενη βδομάδα η Χιροσίμα πετώντας νοκ άουτ την Καβασάκι με γκολ στην εκπνοή των καθυστερήσεων! Ήταν κυρίαρχος στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου δημιουργώντας συνολικά 14 ευκαιρίες, αναγκάζοντας παράλληλα σε οχτώ αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Προβληματίζει μακριά από το σπίτι της γνωρίζοντας οχτώ σερί ήττες σε όλες τις διοργανώσεις, στις πέντε από τις οποίες δεν σκόραρε. “Τρέχει” ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων στην έδρα της Κασίβα (3-1-0) με διαφορά γκολ 8-3.