* 14η αγωνιστική

* Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Κάρπι για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Κάρπι με αντίπαλο την Μπρέσια σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Κάρπι σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα πέντε τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Μπρέσια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΚΑΡΠΙ

Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η Κάρπι μετά από τρεις αγωνιστικές (δύο ισοπαλίες, μία ήττα) στο πρωτάθλημα την προηγούμενη βδομάδα, επικρατώντας εντός έδρας με 4-2 της Άσκολι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 19’ με τον Παρλάτι, προτού οι γηπεδούχοι ανατρέψουν τα δεδομένα σκοράροντας με τον Μαλκόρε (27’, 40’). Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου η Άσκολι ισοφάρισε σε 2-2 με τον Φαβίλι. Στο δεύτερο ο Μαλκόρε πέτυχε το τρίτο προσωπικό γκολ του στο 54’, με τον Καρλέτι να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση επτά λεπτά πριν το τέλος των 90’.

Στις 15 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Κάρπι για το πρωτάθλημα γνώρισε μόλις τρεις ήττες. Στις υπόλοιπες σημείωσε οχτώ νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Στις εννέα κράτησε ανέπαφη την εστία της, ενώ στις δέκα σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. «Στόχος μας είναι η παραμονή στην κατηγορία», υπογράμμισε ο προπονητής της Κάρπι, Αντόνιο Καλάμπρο, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Η Μπρέσια θα έρθει στην έδρα μας με νέο προπονητή, θα πουλήσει πολύ ακριβά το τομάρι της».

Προηγούμενο ματς: Η Κάρπι επικράτησε εντός έδρας με 4-2 της Άσκολι για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Κάρπι παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Μπρέσια σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Mybet)

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΜΠΡΕΣΙΑ

Αφού επικράτησε των Μπάρι (2-1 εντός έδρας) και Πεσκάρα (3-0 εκτός έδρας) η Μπρέσια επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα την προηγούμενη βδομάδα. Πιο συγκεκριμένα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Βενέτσια (2-1 εντός έδρας). Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 85’ με τον Καράτσιολο. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω.

Αρχικά, ισοφάρισαν δύο λεπτά αργότερα με τον Πινάτο, ενώ στο 89’ ανέτρεψαν τα δεδομένα με τον Φαλτζεράνο, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Στις 24 τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η «λεονέσα» για το πρωτάθλημα πανηγύρισε μόλις τρεις νίκες. Στις υπόλοιπες σημείωσε οχτώ ισοπαλίες και 13 ήττες. «Δεν μας παίρνει να χαλαρώσουμε καθόλου, πρέπει πάντα να δίνουμε το καλύτερο εαυτό μας στον αγωνιστικό χώρο», υπογράμμισε με δηλώσεις του ο Γκασταλντέλο (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 2-1 γνώρισε η Μπρέσια από τη Βενέτσια για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Μπρέσια για το πρωτάθλημα.