23η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΑΡΝΤΙΦ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Φούλαμ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που έδωσε το τρίποντο στους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μίτροβιτς στο 41’.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Κάρντιφ, παρά την καλή εικόνα που είχε κόντρα στη Φούλαμ. Στο πρώτο μέρος δεν είχε ευκαιρίες, απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία και έμεινε στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους και παρά τις λίγες προσπάθειες που βρήκαν στόχο, κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία της. Στην επανάληψη η Κάρντιφ μπήκε πιο δυνατά και με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση, όμως δεν βελτίωσε την αποτελεσματικότητά της μπροστά στην αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα το σκορ του πρώτου μέρους να παραμείνει ίδιο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει, παίζοντας για δεύτερο συνεχόμενο ματς εντός έδρας. Ακόμα και στην ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής έδειξε καλό πρόσωπο, κάτι που συνηθίζει να κάνει όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, με τη μόνη διαφορά να είναι το γεγονός ότι σκοράρει. Στο αμυντικό της κομμάτι κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι και αυτό θα πρέπει να το προσέξει, καθώς η Ντέρμπι είναι πολύ επικίνδυνη επιθετικά και «καίγεται» παράλληλα για βαθμούς. Στο (1-2-3) η φόρμα της, μετρώντας 5 γκολ ενεργητικό και 6 παθητικό.

Κάρντιφ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΕΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λούτον, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Χίλτον στο 67’, δίνοντας τη νίκη στους γηπεδούχους με 1-0.

Δεν μπόρεσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την πολύ σκληρή έδρα της Λούτον. Δεν ήταν καθόλου δημιουργική σε κανένα από τα δύο ημίχρονα της αναμέτρησης, καθώς δεν της το επέτρεψαν σε καμία περίπτωση οι γηπεδούχοι. Αμυντικά δεν απειλήθηκε στο πρώτο μέρος και κράτησε πολύ εύκολα ανέπαφη την εστία της, όμως στο δεύτερο ημίχρονο η Λούτον έδειξε τα δόντια της, με αποτέλεσμα να υποκύψει.

Πολύ σημαντική αναμέτρηση για τη Ντέρμπι στη μάχη που δίνει για την παραμονή στην κατηγορία. Το παλεύει σε κάθε αναμέτρησή της, όμως απ’ ότι φαίνεται δεν ήταν μέχρι στιγμής αρκετό στις περισσότερες από αυτές προκειμένου να την φέρουν σε μια πιο ευνοϊκή θέση. Μετράει δύο νίκες στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, πετυχαίνοντας 6 γκολ, ενώ δέχθηκε 8. Χρειάζεται μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στο παιχνίδι της, κυρίως επιθετικά όταν αγωνίζεται μακριά από το γήπεδό της, καθώς η πιο πρόσφατη νίκη της μακριά από το γήπεδό της ήταν στα τέλη του Δεκέμβρη απέναντι στη Στόουκ (1-2).