ΚΑΡΑΜΠΟΚ

Έτσι πως ήρθε το παιχνίδι η Καραμπόκ θα μπορούσε να ελπίζει ακόμη και σε νίκη κόντρα στην Αλάνιασπορ, ωστόσο το συγκρότημα του Σέζερι περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Βρέθηκε στο 29’ μπροστά στο σκορ έπειτα από αυτογκόλ του Φοφανά και παρά την πίεση που δέχθηκε στη συνέχεια, η Καραμπόκ έδειχνε να κρατάει το υπέρ της 0-1, στις καθυστερήσεις όμως η Αλάνιασπορ κατάφερε να της κόψει βαθμούς. Αήττητο στο ξεκίνημα το συγκρότημα του Σέζερι, που μετράει δυο ισοπαλίες και μια νίκη στο πρωτάθλημα, όπου επιβεβαιώθηκε το G/G. Μια υπολογίσιμη ομάδα η Καραμπόκ που δείχνει στο ξεκίνημα πως είναι ικανή για τη ζημιά, κάτι που φυσικά ψάχνει και κόντρα στην Μπεσίκτας. Παρελθόν αποτελεί ο βασικός μπακ Λατοβλεβίτσι, που αποκτήθηκε από τη Γαλατασαράι.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Αλάνιασπορ και Καραμπόκ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: g/g τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας (Κλικ Εδώ)

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ

“Καρδιοχτύπησε” κόντρα στην Μπούρσασπορ, με την Μπεσίκτας να φτάνει δύσκολα στη νίκη με 2-1 την προηγούμενη αγωνιστική. Κατάφερε να προηγηθεί στο 18’ με το Τόσιτς, κάτι που ωστόσο δεν εκμεταλλεύτηκε ιδανικά, αφού πέντε λεπτά αργότερα η Μπούρσασπορ έφτασε στην ισοφάριση. Παρουσίασε ένα πιο… σοβαρό πρόσωπο στο δεύτερο μέρος και χάρη σε τέρμα του Χάτσινσον στο 64’ πήρε μια νίκη ψυχολογίας. Το συγκρότημα του Γκιουνές σίγουρα δεν έχει εντυπωσιάσει με την εικόνα του μέχρι στιγμής, παραμένει ωστόσο αήττητο στη Super Lig, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Γνωρίζει πως δεν υπάρχουν περιθώρια για απώλειες, με δεδομένο πως η Γαλατασαράι δείχνει στο ξεκίνημα ικανή για να σπάσει την κυριαρχία της. Στο μυαλό της πλέον έχει και το Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς την ερχόμενη Τετάρτη αντιμετωπίζει την Πόρτο στην πρεμιέρα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Στην Στουτγκάρδη πουλήθηκε ο αμυντικός Μπεκ, που αποτελεί σημαντική απώλεια για την Μπεσίκτας.

Προηγούμενο ματς: Με 2-1 επικράτησε της Μπούρσασπορ η Μπεσίκτας την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: g/g τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.