*9η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Over 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Δόξα Κατωκοπιάς – Καρμιώτισσα 2-2, Καρμιώτισσα – Δόξα Κατωκοπιάς 3-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Δόξα Κατωκοπιάς – Καρμιώτισσα 1-4

Δείτε όλα τα σημερινά ματς στο κουπόνι για στοιχημα

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-4 από τον Εθνικό Άχνας, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Κατσαντώνη στο 20ο λεπτό, για να δεχθεί την ανατροπή στην πορεία (59′, 75′, 85′, 90’+5).

Με το χειρότερο τρόπο έλαβε τέλος το αήττητο των έξι αγώνων στα πλέι άουτ για την Καρμιώτισσα, στο οποίο και είχε από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάριου Χαραλάμπους υποδέχθηκε τον Εθνικό Άχνας, κόντρα στον οποίο γνώρισε τη συντριβή με 1-4. Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στα μέσα του ημιχρόνου, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια παραδόθηκε στην ανωτερότητα των φιλοξενούμενων και δεν απέφυγε τη συντριβή.

Βρίσκεται έτσι μόλις στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού και τη σημερινή της αντίπαλο, πέντε στροφές πριν το φινάλε των πλέι άουτ, οπότε και με νίκη κάνει σημαντικό βήμα για την παραμονή. Επικράτησε μια φορά στα δέκα τελευταία εντός της (1-4-5).

Καρμιώτισσα Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τον Απόλλωνα Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 37ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 78′.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Δόξα Κατωκοπιάς, μετά και τη νίκη με 1-2 στην έδρα του Εθνικού Άχνας. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Λεμεσού, από τον οποίο και ηττήθηκε με 0-2. Δεν εκμεταλλεύτηκε το εκτεταμένο ροτέισον των φιλοξενούμενων, είχε κάκιστη εμφάνιση και από τη στιγμή που δεν απείλησε, δεν άξιζε κάτι.

Διατηρείται έτσι εντός επικίνδυνης ζώνης και ξέρει ότι σήμερα έχει την ευκαιρία να μειώσει στους τέσσερις τη διαφορά από την παραμονή. Σύμμαχος και το αήττητο των τεσσάρων εκτός έδρας αγώνων, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία, κρατώντας και το μηδέν στην άμυνα στους 3/4.