*10η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μία νίκη σε επτά αγωνιστικές πανηγύρισε η Καρλσρούη επί της Σάλκε (2-1 εκτός) στις 17 Σεπτεμβρίου, στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες. Πριν την διακοπή για τις Εθνικές επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Ρέγκενσμπουργκ (2-2). Ισορροπημένη από κάθε άποψη ήταν η αναμέτρηση των δύο ομάδων, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με 2-0 στο 51′.

Λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι έφεραν το σκορ στα ίσια μέσα σε δύο λεπτά (56′, 58′), ωστόσο δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ολική ανατροπή. “Περιμένουμε μία αντίπαλο που θα απαιτήσει τα πάντα από εμάς στον αγωνιστικό χώρο”, υπογράμμισε ο προπονητής Έιχνερ. Η Καρλσρούη παραμένει αήττητη σε οχτώ εντός έδρας αναμετρήσεις με την Άουε (3-5-0): Δέχτηκε μόλις ένα γκολ στις πέντε τελευταίες.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Ρέγκενσμπουργκ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Βάνιτσεκ (14′) και Τιέντε (51′), απάντησαν ισάριθμες φορές οι Άλμπερς (56′ πεν.) και Γκίμπερ (58′).

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

ΑΟΥΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέλος στο αρνητικό σερί πέντε ηττών έβαλε η Άουε πριν την διακοπή για τις Εθνικές. Έφτασε πολύ κοντά σε μία σπουδαία νίκη επί του Αμβούργου στο “Erzgebirgsstadion”, ωστόσο ισοφαρίστηκε στην τελευταία φάση με… αυτογκόλ του Κάρλσον (1-1). Οι γηπεδούχοι πήραν τον δεύτερο ρόλο στην αναμέτρηση, παρόλα αυτά παρουσιάστηκαν πιο απειλητικοί από τους αντιπάλους τους.

Έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές στο 69′, χωρίς ωστόσο να δέχονται ιδιαίτερη πίεση στη συνέχεια. “Ανυπομονούμε για την αναμέτρηση με την Καρλσρούη, θέλουμε να βελτιωθούμε επιθετικά και να αμυνθούμε με κουράγιο και πάθος”, είπε ο προπονητής Χένσελ. Οι “βυσσινί” παραμένουν αήττητοι σε επτά αναμετρήσεις κόντρα στην Καρλσρούη (4-3-0).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με το Αμβούργο. Ο Γιόνιτς άνοιξε το σκορ στο 23′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Κάρλσον. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές στο 69′.