23η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΑΡΛΑΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νορθάμπτον με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον ΜακΓουίλιαμς στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άρμερ στο 67’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Έντμοντσον στο 81’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπόουι στο 90+3’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Καρλάιλ. Παρά το γεγονός ότι έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε στην επανάληψη να το ανατρέψει. Παρ’ όλα αυτά στις καθυστερήσεις του ματς έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης.

Απογοητευμένη από το αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής, αναμένουμε να είναι πιο συγκεντρωμένη, καθώς δεν έχει περιθώρια για άλλα λάθη. Είναι μεν μαχητική, ειδικά εντός έδρας, σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, όμως η άμυνά της είναι τρομερά ασταθής, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.

Καρλάιλ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Λέιτον Όριεντ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Γκούντγουιν με πέναλτι στο 68’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φόρντε στο 89’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Γκάλμπρεθ στο 90+4’.

Πάλεψε η Τσέλτεναμ, αλλά έχασε εν τέλη το τρίποντο μέσα από τα χέρια της. Παρ’ ότι έμεινε με παίκτη λιγότερο από το πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να προηγηθεί στην επανάληψη. Στη συνέχεια δέχθηκε πίεση και στα τελευταία λεπτά ισοφαρίστηκε, ενώ στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή.

Ακόμα ένα σημαντικό παιχνίδι είναι προ των πυλών, καθώς αντιμετωπίζει τη νεοφώτιστη Καρλάιλ που μάχεται εξίσου για τη σωτηρία της. Φάνηκε βελτιωμένη το περασμένο διάστημα, όμως στις τελευταίες τρεις αναμετρήσεις της τα αμυντικά προβλήματα που τόσο καιρό την ταλαιπωρούν της κόστισαν. Στα θετικά το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα με συνέπεια και μπορεί κάλλιστα να βρει χώρους σήμερα ώστε να σκοράρει και πάλι.